Miasto chce WYCIĄĆ w Szczecinie SETKI DRZEW pod inwestycje. Jest jednak przeszkoda

2021-03-19 11:40
Drzewo
Autor: andrey_braynsk/CC0/pixabay.com

Miasto Szczecin złożyło kilkadziesiąt wniosków o wycięcie setek drzew, głównie pod inwestycje. Wnioski rozpatrywał Urząd Marszałkowski, który poinformował, że nie wyraził zgody na wycinkę.

176 drzew w ramach rewitalizacji parku przy ul. Przygodnej, 155 drzew pod inwestycję edukacyjną również przy tej samej ulicy, 42 drzewa w Zespole Szkół Łączności przy ul. Ku Słońcu i 14 drzew przy ul. Broniewskiego – to przykłady wniosków kierowanych do Urzędu Marszałkowskiego o wycinkę roślinności z terenów publicznych w Szczecinie.

Do każdego ze składanych wniosków podchodzimy indywidualnie. Posiłkujemy się ekspertami, w trudnych przypadkach wykorzystujemy specjalistyczną aparaturę, a także dopuszczamy do udziału w postępowaniach stronę społeczną. Staramy się znaleźć w ten sposób złoty środek. Rozumiemy potrzeby miejskie w zakresie rozwoju czy inwestycji, ale nie może się to odbywać zawsze kosztem zieleni – podkreśla marszałek województwa Olgierd Geblewicz.

W pierwszych dwóch miesiącach 2021 roku Gmina Miasto Szczecin lub podległe jej jednostki wystąpiły do Urzędu Marszałkowskiego z 77 wnioskami o wycinkę w sumie 658 drzew. To 15 wniosków inwestycyjnych oraz 62 wnioski ze względu na zły stan zdrowotny lub bezpieczeństwo.

- Dążymy do zwiększenia transparentności procesu wydawania decyzji dotyczących drzew. Każdą decyzję poprzedza dokładna analiza stanu roślinności i potrzeb inwestycyjnych. Kładziemy nacisk na odtwarzanie zieleni w mieście, dążąc do zwiększania nasadzeń zastępczych – przyznaje Olgierd Geblewicz.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

QUIZ: Końcówka "-ą" czy "-om"? Sprawdź czy piszesz poprawnie!

Pytanie 1 z 20
Nigdy nie kupuję moim _________ słodyczy.
Gorąca 20 Radia ESKA – notowanie 12.03.2021
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE