Wiosenna aura wyciągnęła motocyklistów na ulice. Szczecińska policja apeluje!

2021-02-26 12:18
Nowe motocykle Yamaha w szczecińskiej drogówce
Autor: Policja Nowe motocykle Yamaha w szczecińskiej drogówce

To na nich kierowcy samochodów muszą uważać, dopóki nie przyzwyczają się do obecności fanów dwóch kółek w bocznych lusterkach. Jak co roku, policja apeluje o rozsądek na drodze i branie pod uwagę, że w momencie kolizji z samochodem, motocyklista jest o wiele bardziej narażony na uszczerbek na zdrowiu.

To tylko jedno z zagrożeń czyhające na drodze - przestrzega rzecznik szczecińskiej policji, młodszy aspirant Ewelina Gryszpan - Motocyklista jest mniej widoczny dla innych kierowców. Omijając lub wyprzedzając inny pojazd z dużą prędkością, naraża przed wszystkim swoje życie lub zdrowie. Kierujący pojazdami mogą go nie widzieć. Dlatego sprawne i czyste światła, odblaskowe szelki motocyklowe lub kamizelka, poprawiają widoczność motocyklisty zarówno w dzień jak i w nocy. 

W I połowie 2020 roku na polskich drogach doszło do ponad 1200 wypadków z udziałem motocyklistów, w których zginęło 150 osób. Najczęściej było to spowodowane nadmierną prędkość oraz nieudzieleniem pierwszeństwa przejazdu.

Policjanci przygotowani do sezonu motocyklowego
Sonda
Czy masz już dość zimy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE