Awantura na rondzie w Szczecinie. Policja szuka świadków agresywnego zachowania

2021-02-25 15:41
Na nagraniu opublikowanym w sieci dobrze widać całe zajście
Autor: screen: YouTube.com/Mroczna Kielbasa Na nagraniu opublikowanym w sieci dobrze widać całe zajście

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać, jak kierowca oraz pasażerowie wysiadają z jednego z aut i w agresywny sposób zmuszają innego kierowcę do wycofania się z ronda. Sprawę bada policja.

Na filmie widać, jak na rondo u zbiegu ulic Zawadzkiego, Klonowica i Janickiego w tym samym czasie wjeżdżają trzy pojazdy: autobus oraz srebrna i czarna osobówka. Po chwili z ostatniego pojazdu wysiada trzech mężczyzn, którzy kopiąc i uderzając w srebrny samochód, zmuszają kierowcę do wycofania się. 

- Nie ma tolerancji na agresję drogową. Takie zachowania są bardzo niebezpieczne i mogą doprowadzić do poważnych skutków, dlatego policjanci nie będą im pobłażać. Bez względu na posiadane umiejętności czy predyspozycje do kierowania pojazdami, kierowcy, którzy “wymierzają sprawiedliwość” samodzielnie, narażają się na odpowiedzialność karną - mówi Radiu Eska Ewelina Gryszpan ze szczecińskiej policji. 

Sprawę bada już policja pod kątem naruszenia przepisów porządkowych w miejscu publicznym. Agresywnemu kierowcy grozi 500 złotowy mandat lub nagana. Świadkowie tego zdarzenia proszeni są o kontakt z policją. 

Raport z Anteny 25.02
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE