Tu drzewa dostają drugie życie, a zwierzęta schronienie

2022-01-12 13:50
ptak
Autor: valentinhintikka/Pixabay.com

Fundacja Dzikich Zwierząt w Szczecinie postanowiła, że w tym roku żadna choinka nie może się zmarnować. Właśnie z tego powodu członkowie organizacji zbierają drzewka, na których wcześniej wisiały bombki i dają im drugie życie.

Chodzi o to, żeby uratować jak najwięcej drzewek, zalesić teren kilku tysięcy metrów kwadratowych. Docelowo powstanie tam zielony ogród dla dzikich zwierząt, które rehabilituję i pozwalam później wrócić do natury. I właśnie w tym miejscy będą miały swój azyl, dzięki któremu będą mogły rozpocząć nowe życie na łonie natury - mówi Marzena Białowolska, prezes szczecińskiej fundacji dzikich zwierząt.

Nasadzone rośliny spełnią wiele roli w ratowaniu zwierzaków.

Będą miały gdzie się schować, przez cały rok będą tu owoce, które zwierzęta będą mogły jeść. Drzewa, które się nie przyjmą, liście, które spadną - z nich zostaną zrobione naturalne kopce dla jeży, zaskrońców i przeróżnych innych stworzeń - dodaje Białowolska. 

Bezcenne są tak naprawdę wszystkie rośliny, które można zasadzić. Jeżeli chcecie się nimi podzielić wystarczy skontaktować się z fundacją dzikich zwierząt w Szczecinie.

Malutki niedźwiadek trafił do lecznicy w Przemyślu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE