Nie tylko uprzykrzają życie, ale też zwiększają bezpieczeństwo

2022-01-10 13:50
Wrocławianie stoją w korkach 100 godzin rocznie. Najnowszy raport SZOKUJE!
Autor: Nile/Pixabay.com Wrocławianie stoją w korkach 100 godzin rocznie. Najnowszy raport SZOKUJE!

Inwestycje drogowe od kilku lat powodują ogromne korki i utrudnienia na ulicach Szczecina. Są jednak także pozytywne aspekty niekończących się remontów. Bo choć na pierwszy rzut oka może się wydawać, że roboty drogowe zmniejszają bezpieczeństwo, nie do końca tak jest.

To właśnie poprawia bezpieczeństwo. Może zwiększyła nam się ilość niewielkich kolizji, jeżeli mówimy tu o drobnych zdarzeniach drogowych, ale bezpieczeństwo jest większe, bo zmniejszyliśmy prędkość. Przy tych inwestycjach, które dziś mamy w Szczecinie, po prostu nie da się szybko jeździć - tłumaczy Arkadiusz Kuzio, szczeciński ekspert w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Przy tak wielu inwestycjach kierowcy muszą wykazać się jednak dużą dawką ostrożności i uwagi.

To są inwestycje, które z dnia na dzień mogą przynieść nam nowe jutro, nowe zmiany. Przestańmy więc jeździć na pamięć, patrzmy na znaki, skupmy się na drodze. A przede wszystkim wyłączmy telefony i włączmy myślenie. 

Obecnie największe inwestycje w Szczecinie są prowadzone w ramach tzw. torowej rewolucji. Najtrudniej jeździ się więc w rejonie Niebuszewa, Placu Rodła, Placu Żołnierza Polskiego oraz ul. Kolumba.

Orszak Trzech Króli w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE