Tego dnia Szczecin przejmują studenci

2022-09-26 15:58
Młodzież na spacerze
Autor: Getty Images

Już w najbliższą sobotę (1 października) ulicami miasta przejdzie kolorowy studencki korowód. Władze wszystkich szczecińskich uczelni i żacy wyruszą z Placu Solidarności o godzinie 13:30. Następnie przejdą na Jasne Błonia, gdzie zorganizowane zostanie miasteczko studenckie.

Na miejscu każda z uczelni przygotuje własne stoiska. Szczecinianie będą mieli okazję do zapoznania się z ofertą studencką, ale nie tylko.

- Pokażemy między innymi to co jest związane z wodą, czyli nasz ergometr wioślarski. Będzie można spróbować swoich sił w wiosłowaniu. Przedstawimy też nasze roboty humanoidalne i będzie można sprawdzić jak działa kamera termowizyjna - mówi Grzegorz Stępień, prorektor Politechniki Morskiej.

Nie zabraknie nowoczesnego sprzętu, a także lokalnych przysmaków.

- Pokażemy jak działają roboty, co potrafi zrobić drukarka 3D oraz poczęstujemy Państwa samodzielnie wykonanym paprykarzem przez naszych studentów. Po całej imprezie zapraszamy na Osiedle Akademickie ZUT, gdzie zorganizowany zostanie grill - dodaje Arkadiusz Terman, prorektor ZUTu.

O oprawę artystyczną zadba Akademia Sztuki w Szczecinie. Wydarzenie ma być nową studencką tradycją w naszym mieście.

​Impreza na Jasnych Błoniach potrwa od godziny 14 do 17. Pełen program wydarzenia znajdziecie w mediach społecznościowych pod hasłem "Spacerek na Uniwerek".

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE