​Żagle na maszt, kierunek - meta i puchary

2022-09-23 12:19
regaty
Autor: BŹ

Już jutro w Szczecinie rozpoczną się regaty dla niepełnosprawnych żeglarzy. Swój udział zapowiedzieli zawodnicy z całej polski

Na co dzień podejmują walkę o swoje zdrowie. Już w sobotę i niedzielę powalczą na jeziorze Dąbie, w regatach osób z niepełnosprawnością - RegatON.

- Oficjalne rozpoczęcie regat zaplanowano na godzinę 10:30. Zawodnicy, goście i kibice spotkają się na placu apelowym pod charakterystycznym masztem w Centrum Żeglarskim, przy ulicy Przestrzennej. Następnie rozpoczną się zawody. Zawodnicy będą pływać na jachtach Hansa 303, które dzięki swojej konstrukcji są niewywracalne. Planowane są wyścigi w dwóch konkurencjach - w singlu i w deblu. - wyjaśnia Andrzej Kus rzecznik prasowy Centrum Żeglarskiego.

Przedział wiekowy będzie bardzo zróżnicowany. O ile zdrowie sportowców pozwoli w zmaganiach wezmą udział i starsi żeglarze, i młodsi. Oprócz rywalizacji w zawodach ważna jest jeszcze jedna sprawa: dobra zabawa.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE