Sprawdź prognozę pogody na jesień. Synoptyk IMGW odkrywa karty

2022-09-26 12:18
Deszcz, pogoda
Autor: Pixabay Długoterminowa pogoda IMGW dla Warmii i Mazur.

W ciągu najbliższych tygodni parasolki bez wątpienia będą bardzo przydatne mieszkańcom Szczecina. "Polska", "złota" i deszczowa - tak zdaniem ekspertów będą wyglądać najbliższe miesiące. Opady deszczu będą intensywniejsze niż w tym samym okresie w poprzednich latach.

- W trakcie tegorocznej jesieni opady będą powyżej normy, więc te miesiące będą raczej mokre, natomiast temperatura będzie znajdowała się w normie i nie będzie się różniła od wartości z ostatnich lat - tłumaczy synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Bazyluk. 

W pierwszym tygodniu jesieni pogoda będzie w kratkę, więc warto przygotować się na częste zmiany aury.

Dużo chmur i przelotne opady deszczu. Najładniejsza pogoda prognozowana jest na poniedziałek i czwartek - wtedy najwięcej będzie słońca. W pozostałych dniach niebo będzie zachmurzone i będą towarzyszyły temu opady deszczu. Temperatury będą się wahały od 5 stopni Celsjusza w nocy do maksymalnie 18 stopni w najcieplejszym momencie tego tygodnia. 

Warto jednak na bieżąco śledzić nasze prognozy pogody, bo wiadomo jak to jest z tą pogodą - zmienia się jak w kalejdoskopie.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE