Hormon

i

Autor: Hormon Hormon

Ruszyły Filmowe Wtorki w Hormonie! Obejrzyj niezależne filmy w Szczecinie

2022-10-18 14:11

Czy macie ochotę na oryginalne kino w klimatycznej przestrzeni? W październiku rozpoczął się już dziewiąty sezon Filmowych Wtorków w Hormonie. W repertuarze Paryż 13. Dzielnica oraz Wszystko wszędzie naraz!

Wtorkowe Wieczory Filmowe

Kultowy klub Hormon to stałe miejsce imprez na mapie Szczecina. Lokal funkcjonuje jednak również poza weekendami, oferując różnorodne wydarzenia kulturowe. Jednym z nich są Filmowe Wtorki, które właśnie rozpoczęły swój dziewiąty sezon. O historii wydarzenia opowiedział nam Michał Chaszkowski-Jakubów, przedstawiciel Stowarzyszenia IN TRACTU:

Jako Stowarzyszenie IN TRACTU organizujemy cykl Filmowych Wtorków w Cafe Hormon już dziewiąty sezon. Zaczęliśmy na przełomie 2014 i 2015 roku, działamy do teraz. Oczywiście pandemia wymusiła po drodze pewne przerwy związane z lockdownem, mocno na rynek wszedł VOD i wszelkie inne streamingi, ale my odbudowaliśmy się i publiczność wciąż niezmiennie licznie we wtorki dopisuje.

Ambitne kino w Szczecinie

Szczecin nie posiada wielu kin studyjnych. Filmowe Wtorki są więc doskonałą okazją do poznania bardziej niszowych dzieł. Jak zapewnia IN TRACTU, repertuar jest jednak dopasowany zarówno do znawców kina, jak i osób, które chcą po prostu obejrzeć dobry film: 

- Filmy to w zdecydowanej przewadze repertuar kina studyjnego, czyli typowy art house. Nierzadko jesteśmy jedynym miejscem w Szczecinie, gdzie widzowie mogą zobaczyć jakiś tytuł. Stawiamy także na to, aby w każdym sezonie odbył się przynajmniej jeden pokaz przedpremierowy. Do tego czasem dorzucamy (średnio raz na miesiąc) naprawdę ambitne propozycje z nurtu komercyjnego, będące niejako pomostem między kinem typowo mainstreamowym a niezależnym.

Kinowe emocje w zacisznym lokalu 

Mimo że Hormon kojarzony jest z głośnymi imprezami, to jego kawiarnia stanowi klimatyczne miejsce spotkań. Przestrzenne, ale zarówno przytulne wnętrze doskonale sprawdziło się jako sala projekcyjna. Dużą rolę odegrało przy tym profesjonalne przygotowanie sali: 

Jak na kino w klubie zdecydowanie stawiamy na profesjonalną obsługę: mamy projektor 4k, płótno ekranu kinowego, nagłośnienie kierunkowe, swoje intro, własne nagrania lektorskie, starannie dobrane tytuły (sam jako organizator jeżdżę dużo na festiwale filmowe, więc łatwiej przywozić jakieś perełki dystrybucyjne). Oczywiście nigdy nie będziemy kinem i nie mamy takich ambicji, ale dobra obsługa techniczna i właśnie ta nieformalna atmosfera Hormona oraz wiele lat budowanego wśród widzów zaufania w dobrze repertuaru sprawiają, że mamy szerokie grono miłośników naszego cyklu, co bardzo nas cieszy.

Repertuar Filmowych Wtorków

W ramach wydarzenia zobaczycie perełki niezależnej kinematografii. Warto zaznaczyć, że wstęp nie jest płatny, a każdy uczestnik może wrzucić do puszki wybraną przez siebie kwotę. 

  • 18 października - „Paryż, 13. dzielnica”
  • 25 października - „Wszystko wszędzie naraz”
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE