Tramwaj Szczecin

i

Autor: Wikipedia

Szczecin

Ruszył nowy kurs na motorniczego w Szczecinie! Czy rozwiąże problemy kadrowe?

2024-04-16 9:16

15 kwietnia w Szczecinie rozpoczął się nowy kurs na motorniczego organizowany przez Tramwaje Szczecińskie. 18 kandydatów zyska szansę uzyskania uprawnień do kierowania tramwajem oraz zatrudnienia w spółce. Co wiadomo o kursie?

Nowi motorniczy pojawią się w Szczecinie

18 kandydatów (10 mężczyzn i 8 kobiet) rozpoczęło szkolenia w ramach drugiego już w tym roku bezpłatnego kursu na motorniczego organizowanego przez Tramwaje Szczecińskie. Dwutygodniowy kurs obejmie 77 godzin teorii oraz 60 godzin praktyki, podczas których kandydaci uzyskają wiedzę potrzebną do wykonywania zawodu:

Kursy cieszą się dużym zainteresowaniem. Do każdego zgłasza się kilkadziesiąt osób. Początkowy etap rekrutacji to rozmowa kwalifikacyjna. W kursie, który rozpoczął się 29 stycznia 2024 r. uczestniczy 14 osób. Pierwsi z tej grupy będą gotowi do egzaminu państwowego pod koniec kwietnia. W tym roku Tramwaje Szczecińskiej planują jeszcze dwa kursy – we wrześniu i pod koniec roku - mówi dla Urzędu Miasta Wojciech Jachim, rzecznik prasowy spółki Tramwaje Szczecińskie

Bezpłatny kurs jest szansą na powrót do kursowania w pełnych trasach kolejnych linii tramwajowych w Szczecinie. Dzięki ostatniemu szkoleniu na tory wyjechały m.in. tramwaje linii nr 8, 11 oraz 2. Nowi motorniczy będą gotowi do pracy już na sierpień tego roku. 

Co zrobić, aby zostać motorniczym w Szczecinie? 

Jeśli marzycie o pracy motorniczego, wystarczy zgłosić się poprzez tę stronę. Kandydat na motorniczego musi mieć ukończone 21 lat i być niekarany. Początkowe wynagrodzenie dla motorniczego w Tramwajach Szczecińskich to 6200 zł. 

Jakim szczecińskim tramwajem jesteś?

Pytanie 1 z 10
Jak często się spóźniasz?
Zimowa Wystawa Makiet Kolejowych w Szczecinie