szkoła

i

Autor: Wojciech Olkusnik/East News

quiz

Quiz. 50 pytań ze szkoły podstawowej. Od matematyki po plastykę. Uda ci się zdobyć chociaż 25 punktów? Sprawdzimy to!

2024-04-13 15:12

Szkoła podstawa to tak naprawdę początek poważnej nauki. Poznajemy wtedy pierwsze litery, uczymy się dodawać czy dzielić. Później robi się trudniej - wchodzą dodatkowe przedmioty jak biologia czy historia. Dlatego mamy pomysł! Sprawdźmy dziś, jak dobrze pamiętacie wiedzę ogólną ze szkoły podstawowej. 50 pytań z wszystkich przedmiotów. Podejmiecie się tego wyzwania?

Quiz - 50 pytań ze szkoły podstawowej!

Szkoła podstawowa to ważny czas dla młodych pokoleń. To wtedy poznajemy różne przedmioty szkolne, od matematyki, przez język polski, a później też fizykę czy biologię. Kiedyś było jeszcze gimnazjum, więc wiedza była podzielona na kilka etapów edukacji. Obecnie to wygląda trochę inaczej. Dzięki reformie szkolnictwa, uczniowie mają więcej przedmiotów już właśnie od szkoły podstawowej. Dzieci wtedy poznają nie tylko budowę człowieka, ale też stolice Europy czy królów krajów europejskich. To wtedy też uczą się, czym jest Unia Europejska czy ONZ. Według wielu polska oświata ma przeładowany program nauczania. Dlatego postawiono na zmiany.

Planowana nowa podstawa programowa, też może wiele zmienić. Pytanie, czy na lepsze? Dowiemy się już we wrześniu!

Dlatego cofnijmy się dziś w czasie (chociaż każdy z nas ma 18 lat, prawda?) i spróbujmy sobie przypomnieć podstawy wiedzy. Mamy dla was dosyć prosty test, składający się z 50 pytań o szkole podstawowej. Znajdzie się coś z każdego przedmiotu! Zmierzycie się z nim?

Quiz. 50 pytań ze szkoły podstawowej. Jak dobrze pamiętasz matematykę? Kto był pierwszym królem Polski?

Pytanie 1 z 50
Jakie pierwiastki odkryła Maria Curie-Skłodowska?
Lekcje z Misiem Adwokatem w podkarpackich szkołach

Najlepsze szkoły średnie w Zachodniopomorskiem 2024

Listen on Spreaker.