Problemy kadrowe szczecińskiej policji. Dużo wakatów i mało chętnych do służby

2021-05-12 12:36 Rafał Ceglarek PAZ
Policjant
Autor: policja.pl

Od początku zeszłego roku do służby w policji w Szczecinie przystąpiło ponad 120 nowych funkcjonariuszy. To wciąż za mało, bo wakatów jest sporo. Proces rekrutacyjny jest otwarty cały czas.

- Służba w policji ma wiele twarzy - mówi młodszy aspirant Ewelina Gryszpan z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie - Zawód policjanta to wyzwanie. Z pewnością jest to ciekawa służba, w której każdy może znaleźć miejsce dla siebie, gdzie jego wiedza i umiejętności mogą pomóc zwiększyć poziom bezpieczeństwa. 

- Dołączyć można do służby prewencyjnej, kryminalnej, dochodzeniowo-śledczej, ruchu drogowego, zespołu techników kryminalistyki, profilaktyków, przewodników psów służbowych czy zespołu prasowego - wachlarz jest bardzo szeroki - dodaje rzecznik szczecińskiej policji. 

Dla kandydatów w Szczecinie powstał także specjalny tor, który pozwala sprawdzić swoje predyspozycje fizyczne do służby.​ Wymagane dokumenty rekrutacyjne można złożyć do działu kadr szczecińskiej policji przy ulicy Kaszubskiej. Po szczegóły odsyłamy na stronę KMP w Szczecinie.

Raport z anteny 12.05, godz.10