Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk. W hicie kolejki walka o grę w pucharach

2021-03-19 16:08
W październiku Pogoń wygrała w Gdańsku 1:0
Autor: materiały prasowe Pogoni Szczecin W październiku Pogoń wygrała w Gdańsku 1:0

Pogoń Szczecin zagra na własnym boisku z Lechią Gdańsk w ostatniej kolejce piłkarskiej ekstraklasy przed przerwą na mecze reprezentacji. Drugi zespół w tabeli zmierzy się z czwartym. Wynik tego spotkania będzie miał ogromne znaczenie w walce o prawo gry w europejskich pucharach.

Zwycięstwo Pogoni oznaczać będzie zwiększenie przewagi nad lechistami do ośmiu punktów. Z kolei wygrana gości pozwoli im na bezpośredni kontakt punktowy z Pogonią i Rakowem i włączenie się do rywalizacji o miejsce na podium.

Każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak ważny jest mecz z Lechią” – przyznał trener Portowców Kosta Runjaic. Lechia w tym roku przegrała tylko raz. „Lechii udało się po serii porażek wkroczyć w serię zwycięstw. My też tak chcemy” – zapewnił Runjaic.

W piątkowym spotkaniu trener Pogoni nie będzie mógł skorzystać z dwóch piłkarzy, którzy zagrali tydzień temu w Białymstoku. Hubert Matynia już w 9. minucie meczu z Jagiellonią doznał kontuzji kolana i musiał zejść z boiska. Obawiano się, że po raz kolejny zerwał więzadła. Na szczęście dla piłkarza i klubu uraz nie jest aż tak poważny. W czwartek przeszedł artroskopię kolana i niebawem wróci do treningów. Pauzę zaliczy też Kacper Smoliński. 20-letni pomocnik na Podlasiu zobaczył czwartą i piątą żółtą kartkę.

Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk. O której mecz? Gdzie obejrzeć?

Mecz Pogoń Szczecin - Lechia Gdańsk odbędzie się w piątek 19 marca o godz. 20.30. Transmisję ze spotkania będzie można obejrzeć w Canal+ Sport (komentarz: Bartosz Gleń i Wojciech Jagoda).

Pogoń Szczecin walczy o mistrzostwo, Ty powalcz w quizie!