Po raz pierwszy, drugi, trzeci... Radni oddali teren pod kolejny kościół na Prawobrzeżu

2020-02-25 13:55
Kościół - zdj. ilustracyjne
Autor: Pixabay Ksiądz w Kaliszu z ambony obrażał polityków. Wierni wychodzili z kościoła.

Przy trzecim podejściu szczecińscy radni jednak zgodzili się na wydzierżawienie kościołowi terenu nad Rudzianką w Szczecinie. Nie pomogły sprzeciwy części mieszkańców. Zadecydowały głosy trójki radnych.

Dzisiejsza sesja rady miasta Szczecin rozpoczęła się od tematu, który od tygodni budzi kontrowersje wśród mieszkańców. Chodzi o przekazanie w dzierżawę na 30 lat Kościołowi terenu przy osiedlu "Nad Rudzianką" z ponad 99-procentową bonifikatą. To żadna nowość, bo plan zagospodarowania przestrzennego dla tego miejsca uchwalono w 2009 roku.

Teraz jednak mieszkańcy przekonują, że w ciągu 11 lat ich preferencje się zmieniły. - Jeżeli chodzi o nasze potrzeby duchowe to są w pełni zaspokojone. Cztery kościoły w promieniu dwóch kilometrów wystarczą. Potrzebujemy przedszkoli i żłobków - mówił Konrad Kula, jeden z mieszkańców.

Jeszcze przed głosowaniem wypowiedzieli się zarówno przeciwnicy, jak i zwolennicy powstania nowej świątyni w tym miejscu. Ci drudzy przekonywali, że potrzebują nowej parafii, która połączy ludzi i będzie miejsce wspólnoty. - Dobrym pomysłem byłoby też połączenie kościoła z przedszkolem. Na lewym brzegu Szczecina mamy katolickie przedszkole - przekonywał jeden z mieszkańców. 

Pomysł jednak wzbudził kontrowersje.

Ostatecznie radni zgodzili się na dzierżawę terenu pod nową parafię. "Za" byli wszyscy radni z PiS-u i część Bezpartyjnych. "Przeciw" Koalicja Obywatelska.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE