Gala podsumowująca Program Społecznik

i

Autor: mat. organizatora Uroczysta gala w Operze na Zamku, podsumowująca Program Społecznik

Oni zmieniają Pomorze Zachodnie! Za nami gala podsumowująca Program Społecznik

2021-12-10 13:01

To właśnie oni sprawiają, że otaczający nas świat staje się lepszy. Społecznicy i społeczniczki z Pomorza Zachodniego spotkali się w Operze na Zamku w Szczecinie, by podczas uroczystej gali podsumować Program Społecznik. Były wyróżnienia, podziękowania, uściski dłoni, goście specjalni, a także występ muzycznej gwiazdy.

Dzięki Programowi Społecznik udało się zrealizować tysiące angażujących inicjatyw, ciekawych międzypokoleniowych spotkań, warsztatów, akcji społecznych i ekologicznych. 7 grudnia 2021 r. Społeczniczki i Społecznicy spotkali się w Operze na Zamku w Szczecinie, by podsumować dotychczasową aktywność. Warto dodać, że ostatnia edycja Programu Społecznik odbyła się w trudnym czasie pandemii. To jednak nie zniechęciło aktywnych mieszkańców Pomorza Zachodniego, by działać dla wspólnego dobra.

- Duża część działań była realizowana w trudnych warunkach pandemii, ale nawet wtedy społecznicy nie poddawali się. Szyli maseczki, realizowali różne akcje pomocy ludziom, którzy byli zamknięci w domach podczas lockdownu czy na kwarantannie - mówił podczas gali marszałek województwa Olgierd Geblewicz. - To wszystko jest efektem pracy społeczników. Pokazaliśmy i udowodniliśmy wtedy, że na Pomorzu Zachodnim są prawdziwe wspólnoty, stanowimy dobrą i otwartą społeczność, a Program Społecznik jest po to, by w tym pomagać.

Podczas gali, wyróżnienia wręczono wyróżnienia przedstawicielom następujących organizacji:

  • Koszalińska Kompania Rycerska,
  • Fundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus,
  • Lipiański Klub Motorowy "Partyzanci",
  • Stowarzyszenie dla Gminy Golczewo,
  • Drużyna Ananasów i Przyjaciele,
  • Stowarzyszenie Amazonek w Koszalinie,
  • Klub Piłkarski Drawsko Pomorskie.

- Widzieć was i być tu z wami to bez żadnej przesady wielkie szczęście - dziękowała wyróżnionym senator Magdalena Kochan. - Bo nie jesteście obojętni. Jesteście tymi, którzy widzą potrzeby swoich najbliższych, sąsiadów, dzieci, wnuków, kolegów, koleżanek i w ogóle nieznajomych, a za chwilę znajomych osób, z którymi żyjecie na malutkim osiedlu czy większej ulicy, która ma problemy. Bo wy te problemy usuwacie. I co ważniejsze, robicie to razem.

Gala Programu Społecznik była także okazją do wręczenia wyróżnień i nagród w ramach tegorocznej edycji konkursu "Barwy wolontariatu na Pomorzu Zachodnim 2021" organizowanego przez Stowarzyszenie POLITES, prowadzące Regionalne Centrum Wolontariatu. W kategorii indywidualnej wyróżnienia otrzymali: Estera Purcelewska, Marek Urbanowicz i Kacper Suliński. Trzecie miejsce zajęła Weronika Potyrała, na drugiej pozycji znalazł się Kacper Lisiewicz, pierwsze miejsce zajął Bogusław Zienkiewicz.

Doceniono również wolontariuszy działających w grupach. Wyróżnienia otrzymali mieszkańcy ulicy Druckiego-Lubeckiego, Szkolna Grupa Pomagaczy ze SP nr 8 w Policach, Szkolne Koło Caritas w Czaplinku, grupa wolontariuszy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży, Szkolny Klub Wolontariatu Szkoły Salezjańskie w Szczecinie, Młodzi wolontariusze ZPY, Koło Naukowe Wolontariatu Studenckiego US, Grupa Wolontariuszy Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie. Trzecią pozycję zajęli wolontariusze Błękitnego Patrolu WWF w województwie zachodniopomorskim. Na drugim miejscu uplasował się Wolontariat z potrzeby serca Internat ZCEMiP. Natomiast na szczycie podium stanęła grupa wolontariuszy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Polanowie.

Muzyczną gwiazdą wieczoru był zespół Pectus, który wykonał przed publicznością zebraną w Operze na Zamku swoje największe przeboje.

Gala podsumowująca Program Społecznik była transmitowana na żywo na facebookowym profilu Pomorze Zachodnie News.

Ideą Programu Społecznik, który powstał z inicjatywy Olgierda Geblewicza, Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego, jest przede wszystkim uwolnienie społecznej energii i aktywności obywatelskiej. Otwartość na pomysły, wspieranie aktywności lokalnych środowisk, partnerska współpraca z organizacjami pozarządowymi oraz grupami nieformalnymi, absolutne minimum formalności przy realizacji projektów to niewątpliwie klucz to sukcesu Programu Społecznik. Idea marszałkowskiego programu, poprzez dofinansowane projekty, zrealizowała się już blisko trzy tysiące razy. Dzięki niej od pięciu lat możemy uczestniczyć w licznych warsztatach, spotkaniach edukacyjnych, rajdach, zawodach sportowych, akcjach ekologicznych czy inicjatywach młodzieżowych.

Więcej informacji o Programie Społecznik można znaleźć na stronie: www.spolecznik.karrsa.pl, na stronie Wydziału Współpracy Społecznej Urzędu Marszałkowskiego, a także w specjalnym serwisie na eska.pl.

Pomorze Zachodnie

i

Autor: mat. prasowe

Artykuł sponsorowany