Nocny Maraton Szczeciński pod koniec lipca! Będzie też opcja wirtualna! Jak się zapisać?

2021-04-30 12:11 Rafał Ceglarek Konsultacja: PAZ
Nocna Sztafeta Maratońska rozgrywana będzie w trzech wariantach: żeńskim, męskim i mieszanym
Autor: materiały prasowe Nocna Sztafeta Maratońska rozgrywana będzie w trzech wariantach: żeńskim, męskim i mieszanym

Siódma edycja imprezy rozpocznie się 24 lipca na szczecińskiej Arkonce, więc pozostało jeszcze kilka miesięcy do przygotowania formy. Jeśli jednak nie będziecie się czuć na siłach, żeby przebiec ponad 42 kilometry, organizatorzy przygotowali coś specjalnego.

- Taką sztafetę maratońską robimy po raz pierwszy - mówi Michał Piersiński, dyrektor Maratonu Szczecińskiego - W tym roku cały maraton odbędzie na 7-kilometrowej pętli w rejonie kompleksu rekreacyjnego Arkonka, Jeziora Goplany, Syrenich Stawów oraz po ul. Wincentego Pola, al. Wojska Polskiego, ul. Arkońskiej i ul. Międzyparkowej. To pozwoliło nam na zorganizowanie czegoś nowego. Udział w sztafecie mogą wziąć wszyscy, którzy nie do końca czują się na siłach, aby przebiec pełen dystans. Nocna Sztafeta Maratońska rozgrywana będzie w trzech wariantach: żeńskim, męskim i mieszanym (3+3). Każdy z zawodników będzie miał do przebiegnięcia jedną pętlę.

Polub nasz fanpage ESKA Szczecin News na Facebooku! Znajdziesz tam najciekawsze informacje z Twojego miasta i regionu

Dla zawodników spoza Szczecina, którzy nie będą chcieli, bądź nie mogą wziąć udziału w biegu, przygotowano opcję Maratonu Szczecińskiego w formie wirtualnej. Szczegóły dotyczące zapisów można znaleźć na stronie imprezy.

Logo 7. Nocnego Maratonu Szczecińskiego
Autor: materiały prasowe Logo 7. Nocnego Maratonu Szczecińskiego
Raport z Anteny 29.04