policja radiowóz

i

Autor: M.Sz.

Nietrzeźwy 21-latek zatrzymany przez szczecińską drogówkę

2022-10-19 10:14

Mimo stale wzrastających mandatów i kar dla nietrzeźwych kierowców, na drogach wciąż dochodzi do niebezpiecznych sytuacji. 18 października szczecińska drogówka zatrzymała 21-letniego kierowcę pod wpływem narkotyków, jego pasażer miał przy sobie marihuanę.

Szybka reakcja funkcjonariuszy 

21-latek wpadł podczas kontroli przeprowadzonej przez szczecińską policję. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na nietypowy sposób poruszania się samochodu marki BMW i postanowili zatrzymać kierowcę. Podczas kontroli szybko nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości mężczyzny: 

- W trakcie czynności 21 letni kierowca zachowywał się nerwowo i był pobudzony. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykluczyło, że jest po jego spożyciu. Po krótkiej rozmowie funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, że kierujący może być pod wpływem narkotyków. Badanie narkotesterem potwierdziło ich przypuszczenia. Wynik wskazał, że mężczyzna znajduje się pod wpływem substancji zabronionych. Policjanci na miejscu zatrzymali kierującemu prawo jazdy. Mężczyźnie pobrano również krew do badań laboratoryjnych - podaje Komenda Miejska Policji w Szczecinie. 

Dalsze przeszukanie wykazało posiadanie nielegalnych substancji przez pasażera 21-latka. Zarekwirowany został worek foliowy zawierający charakterystyczny susz roślinny. 

Na szczecińskich drogach wciąż niebezpiecznie 

Nietrzeźwy kierowca BMW to niejedyny pirat drogowy zatrzymany w ostatnim czasie przez szczecińską drogówkę. Tylko ostatni weekend przyniósł 9 kierujących pod wpływem alkoholu oraz 160 piratów drogowych. Komenda Miejska Policji w Szczecinie zaleca wolniejszą jazdę, a przede wszystkim powstrzymanie się od spożycia alkoholu i innych substancji psychoaktywnych przed wejściem za kierownicę: 

- Warto również przypomnieć, że osoby wsiadające za kierownicę pod wpływem alkoholu są jednym z największych zagrożeń. Są śmiertelnym niebezpieczeństwem dla siebie oraz innych osób poruszających się po drodze. Wypity alkohol ma zdecydowany wpływ na działanie naszego organizmu, ponieważ ogranicza naszą koordynację ruchową, zaburza odbiór bodźców psychofizycznych, co wpływa na bezpieczeństwo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE