Nielegalne minikasyno zlikwidowane w samym centrum Szczecina [ZDJĘCIA]

2021-01-21 17:02

Oklejony wielkimi napisami, z neonem o otwarciu 24 godziny na dobę. Tak działał nielegalny salon gier hazardowych przy pl. Odrodzenia w Szczecinie, który został zlikwidowany przez funkcjonariuszy administracji celno-skarbowej.

Funkcjonariusze zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej w Szczecinie zamknęli kolejny nielegalny punkt hazardowy. Tym razem działania dotyczyły lokalu w samym centrum miasta.

Co ciekawe, o działalności obiektu mówiły nawet jego oznaczenia. Mimo to w środku funkcjonariusze znaleźli nielegalne automaty do gier hazardowych.

- W przeszukanym lokalu zatrzymano 8 automatów, 2 komputery, 2 modemy, wideo rejestrator, 3 telefony komórkowe. Zabezpieczono również gotówkę w kwocie 1980 zł - wylicza Małgorzata Brzoza, rzecznik KAS w Szczecinie. - Na miejscu zastano trzech graczy i jedną osobę z obsługi. Wszystkie osoby przewieziono do siedziby Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, gdzie zostały przesłuchane - dodaje.

Warto dodać, że ponad trzy lata temu w tym samym miejscu celnicy zlikwidowali już podobny przybytek. Obecny różnił się tylko nazwą i kolorystyką oklejenia szyb.

- Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne, czyli 100 tys. zł od jednego automatu. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa - wyjaśnia Brzoza. 

Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi nawet do trzech lat więzienia.

Strażacy z Drawska Pomorskiego podsumowali 2020r.
Sonda
Czy restauracje powinny zostać otwarte?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE