Brakuje terminów na szczepienia dla seniorów. Przychodnie mają zapełnione kalendarze

2021-01-21 14:53
W przychodniach brakuje szczepionek przeciwko COVID-19
Autor: Pixabay.com

Telefony się grzeją, ale seniorzy mają problem z zapisaniem się na szczepienia przeciwko COVID-19. Wiele punktów alarmuje o braku terminów na drugą dawkę dla grupy 80+ i dla seniorów 70+. Kiedy liczba szczepionek zostanie zwiększona?

- Kilka dni temu wyczerpaliśmy już możliwość zapisywania seniorów 80+ na szczepienia przeciwko COVID-19 w naszych przychodniach - mówi Radiu Eska Natalia Andruczyk, rzecznik Wojewódzkiego Ośrodka Medycyny Pracy w Szczecinie. 

Problem tkwi w liczbie przesyłanych dawek. Do każdego punktu wysyłane jest ich wyłącznie 30 tygodniowo.

- Nie wiemy, kiedy Narodowy Fundusz Zdrowia zwiększy liczbę szczepionek. Na razie otrzymaliśmy informację o takiej liczbie szczepionek do 31 marca i tylko do tego terminu robimy zapisy - dodaje Andruczyk.  

Osoby, które nie zdążyły się zarejestrować, są kierowane do innych punktów lub wpisywane na listę rezerwową.

Szczepienia w Polsce ruszyły 27 grudnia. Obecnie szczepiony jest personel medyczny, w tym m.in. lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni. Od 15 stycznia na zastrzyki przeciw COVID-19 rejestrują się seniorzy powyżej 80 lat. W piątek ruszy rejestracja osób powyżej 70 lat. Zgodnie z zapowiedzią szczepienie wszystkich seniorów powyżej 70 lat ma rozpocząć się 25 stycznia.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Mike Tyson, Nicolas Cage - te gwiazdy straciły majątek | ESKA XD - Hotplota #14
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE