"Movember-bieg z wąsem". ​Najpierw profilaktyka a później sport

2021-10-25 11:50
Movember - bieg z wąsem
Autor: Inna perspektywa

Przed nami kolejna edycja akcji „Movember - bieg z wąsem”. Szczecińscy fizjobiegacze chcą w ten sposób zachęcić mężczyzn do badań profilaktycznych dotyczących raka jąder i raka prostaty.

Akcja „Movember Bieg z Wąsem” ma na celu propagowanie zdrowego trybu życia, zainspirowania innych do ruchu i aktywnego spędzania czasu, przeprowadzenia profilaktycznych badań i podjęcia działań ekologicznych. „Movember Bieg z Wąsem” jest elementem światowej kampanii Movember, która polega na zapuszczeniu wąsów w listopadzie (nazwa jest zbitką dwóch angielskich wyrazów moustache – wąsy i november –listopad). Celem tego międzynarodowego ruchu jest zwiększanie świadomości na temat chorób nowotworowych wśród mężczyzn i sprowokowanie społeczeństwa do dyskusji na temat tego problemu.

Bezpłatne badania odbędą się 6 listopada w centrum handlowym przy al. Wyzwolenia w Szczecinie:

- Będziemy mieli swój punkt, w którym będziemy przeprowadzali - oczywiście bezpłatnie - badania: USG jąder dla panów do 40. roku życia. To dlatego, że w przedziale wiekowym od czternastu do trzydziestu kilku lat najczęściej pada diagnoza: rak jąder. Będziemy też przeprowadzali badania z krwi w kierunku wykrycia raka prostaty - mówi Piotr Grudziecki organizator wydarzenia.

Kolejnego dnia odbędzie się „bieg z wąsem”:

- Na terenie Lasu Arkońskiego, konkretnie przy Arkonce będzie usytuowana start-meta. Trasa będzie mierzyła 8 km i będzie przebiegała zarówno po ścieżkach leśnych, jak i po asfalcie - dodaje Grudziecki

Patronem wydarzenia jest Radio Eska Szczecin.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE