Autobus Szczecin

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Mniej autobusów i skrócone trasy

2022-05-13 14:19

To ważna informacja dla pasażerów komunikacji miejskiej w Szczecinie. W weekendy, autobusy linii 54, 62 czy 65 będą kursować co pół godziny.

Najważniejsza ze zmian to jednak skrócenie trasy linii 67, ta nie pojedzie już do przystanku na Ludowej, a jedynie na pętle Stoczni Szczecińskiej. Jaki jest powód?

- To niestety głównie cięcia. Dotyczą kilku linii autobusowych. W większości chodzi o zmiany kursowania w weekendy i dni świąteczne, w związku z tym mamy nadzieję, że zmiany choć znaczne to nie wpłyną bardzo mocno na sposób przemieszczania się. Bezpośrednią przyczyną oczywiście są ograniczenia finansowe, z którymi boryka się Zarząd Dróg i Transportu Miejskiego, ale także problemy kadrowe spółki autobusowej, natomiast nie tylko tej, ale także innych, które są w naszym mieście - mówi Hanna Pieczyńska, rzecznik Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie.

Dotyczy to linii: 67, 54, 61, 64, 65, 66, 67 i 71.

Zmiany zostaną wprowadzone od soboty 14 maja.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE