Setki wniosków do Programu Społecznik

i

Autor: Michał Jarmoluk / CC0 / pixabay.com Setki wniosków do Programu Społecznik

Program "Społecznik" rozstrzygnięty

2022-05-12 14:26

Zrealizowanych zostanie blisko 600 projektów. Organizacje pozarządowe lub grupy nieformalne otrzymają do 5 tysięcy złotych na realizację inicjatyw społecznych.

Na wszystkie pomysły Urząd Marszałkowski w Szczecinie przeznaczył blisko 3 miliony złotych. Na co zwracano szczególną uwagę?

- Mamy różnego rodzaju działania, w tym zaangażowane społecznie, ale też odpowiadające na aktualne potrzeby mieszkańców Pomorza Zachodniego. Są projekty wspierające obywatelki i obywateli Ukrainy, którzy znaleźli tu schronienie, ale i ekologiczne czy wspierające młodzież. Właśnie na takie trzy obszary też zwracaliśmy uwagę oceniając tegoroczne projekty - mówi Emilia Wolf, z Urzędu Marszałkowskiego w Szczecinie.

W ramach tegorocznej edycji odbędą się między innymi warsztaty kwiatowe dla dzieci z Polski i Ukrainy, miejski pokaz mody czy piknik sportowy.

Polecany artykuł:

​Szybcy i... wykolejeni

Program "Społecznik" jest realizowany w Szczecinie od 2017 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE