Mieszkania w Szczecinie dawno nie były tak tanie. To doskonały moment, żeby kupić własne "M"

2022-10-21 12:23
mieszkania Szczecin
Autor: 12138562/Pixabay.com

Przez ostatnie lata obserwowaliśmy na rynku nieruchomości ogromne wzrosty cen. Tzw. boom nie mógł jednak trwać w nieskończoność i od kilku miesięcy obserwujemy na portalach ogłoszeniowych zdecydowanie niższe oferty. Często właścicieli po prostu nie stać na utrzymywanie lokali, w które stoją puste.

Pojawia się problem na rynku wtórnym czyli u inwestorów prywatnych, ile tak naprawdę mieszkania wytrzymają, żeby utrzymać te ceny, ponieważ koszty miesięczne czynszu i utrzymania takiego pustostanu są coraz wyższe - mówi Mirosław Król, ekspert szczecińskiego rynku nieruchomości.

Zdaniem specjalistów to doskonały czas, żeby kupić mieszkanie w korzystnej cenie. 

W tej chwili negocjuje się  mocno w dół. Jeżeli chodzi o te dyskonty, to są na poziomie 10, 20, a nawet 30 tysięcy złotych. Wiele zależy od osobistej sytuacji sprzedającego. Jeżeli potrzebuje on gotówki i to jak najszybciej, to wiadomo, że będzie skłonny bardziej obniżyć cenę - dodaje Król.

Aktualnie średnia cena 1 metra kwadratowego mieszkania w Szczecinie to prawie 7400 zł

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE