pieniądze

i

Autor: geralt/pixabay.com

Inflacja będzie się rozwijać? W 2023 czeka nas pogłębianie dziury budżetowej i rozdawnictwo. Ekspert mówi jasno

2022-10-20 13:32

Co nas czeka w 2023? Ceny nie spadną, inflacja nie zmaleje, a przed wyborami politycy i tak będą obiecywali gruszki na wierzbie - twierdzą eksperci ds. gospodarki. Kryzys ekonomiczny trwa. Portfele szczecinian są coraz szczuplejsze, a wielu przedsiębiorców ma spore problemy z zamknięciem bilansów finansowych na plusie.

Rosnąca inflacja i przedwyborcze rozdawnictwo

Zdaniem prof. Anety Zelek ze Szczecina to nie zatrzyma polityków przed dalszym zdobywaniem elektoratu kosztem pogłębiania dziury budżetowej. 

Inflacja nadal będzie nam dokuczać, a przed nami jeszcze turbodoładowanie w postaci podwyżek cen taryf na energię i na gaz. Przyszły rok będzie rokiem wyborczym i musimy się spodziewać tego, co my - ekonomiści, nazywamy helicopter money, czyli po prostu rozdawnictwo. Politycy zechcą spełnić wszystkie potrzeby społeczeństwa po to, aby żeby zaadorować dla siebie elektorat. A to oznacza - drodzy państwo - że w 2023 możemy spodziewać się od władzy wszystkiego, co nam się tylko zamarzy. 

Przypomnijmy, że inflacji we wrześniu osiągnął rekordowy poziom 17,2%. Najbliższe wybory parlamentarne odbędą się w październiku przyszłego roku.