LM Wind Power

i

Autor: LM Wind Power Facebook

Pomorze Zachodnie

Masowe zwolnienia w goleniowskiej fabryce. 1/4 kadry może stracić pracę

2024-04-17 12:10

Zatrudniającą ponad 800 osób w Goleniowskim Parku Przemysłowym firma LM Wind Power Blade zwolni jedną czwartą pracowników. Plany zwolnień grupowych zostały już przekazane do Powiatowego i Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Grupowe zwolnienia w Goleniowie 

Jak poinformował lokalny portal wGoleniowie.pl firma LM Wind Power, będąca częścią amerykańskiego koncernu GE, planuje grupowe zwolnienia mogące sięgnąć nawet 25% kadry:

- Podejmujemy kroki w celu przekształcenia LM Wind Power w bardziej zoptymalizowaną i rentowną działalność w ramach grupy GE Vernova, skoncentrowaną na zaspokajaniu potrzeb naszych klientów wewnętrznych i zewnętrznych. Jesteśmy w kontakcie z pracownikami i ich przedstawicielami w sprawie zaplanowanych działań i podejmujemy kroki wspierające pracowników, których będą dotyczyć postępujące zmiany – powiedział dla portalu wGoleniowie.pl Patryk Wojcieszek z agencji 24/7Communication, która współpracuje z GE Vernov

Aktualnie w fabryce produkującej łopaty do elektrowni wiatrowych pracuje około 800 pracowników. Potencjalne zwolnienia mogą uszczuplić tę liczbę nawet do 600 zatrudnionych. 

To nie jedyne zwolnienia w regionie

Zwolnienia w firmie LM Wind Power nie są pierwszymi w regionie w ostatnich miesiącach. Niedawno pisaliśmy o fabryce Backer ORB w Stargardzie, która była zmuszona do zwolnienia prawie 60 pracowników:

8 marca zakończyliśmy trwająca 5 dni procedurę grupowych zwolnień w zakładzie CS w Stargardzie. Spadek zamówień od klientów, który notujemy od kilku miesięcy, wymusił na nas redukcję zatrudnienia. Planowane wcześniej wypowiedzenia dla 90 osób, w rzeczywistości dotyczą 59 osób - informowała na Facebooku fabryka

Czy to koniec czarnej serii zwolnień na Pomorzu Zachodnim? Ciągle wysoka inflacja i koszty produkcji niestety na to nie wskazują. 

Szczecinianie pokochali pchle targi. Tłumy na Pogodnie

Zobacz także: Odwiedziliśmy Fabrykę Wody w Szczecinie przed oddaniem!