szlachetna paczka

i

Autor: pixabay.pl

akcja charytatywna

Magia świąt zapuka do najbardziej potrzebujących. Szlachetna Paczka publikuje bazę rodzin

2023-11-23 11:14

Pomóc może każdy - osoby prywatne, firmy czy szkoły. Baza rodzin zakwalifikowanych do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki została otwarta. Ci, którzy chcieliby wesprzeć inicjatywę mogą już zapoznać się z historią potrzebujących - na stronie akcji. W Szczecinie na wsparcie czeka ponad 200 rodzin.

Szlachetna Paczka i wsparcie dla potrzebujących

Chyba nie ma osoby, która nie słyszałaby o inicjatywnie Szlachetnej Paczki. Akcja organizowana jest od 2001 roku. To jeden z największych programów społecznych w Polsce. Wolontariusze każdego roku docierają do tysięcy rodzin. Często ich małe marzenia są czymś oczywistym. Potrzebują żywności, środków czystości, opału czy odzieży zimowej. Według raportu Szlachetnej Paczki w 2021 roku poniżej granicy skrajnego ubóstwa żyło w Polsce 1,6 miliona osób, w tym 333 tysięcy dzieci i 246 tysięcy seniorów. Niskie dochody, inflacja czy wypadki losowe sprawiają, że ciężko jest się im utrzymać. Baza potrzebujących rodzin, również tych w naszym regionie została już otwarta. Wciąż wiele osób potrzebuje wsparcia. Zgłoszenia nadal wpływają do Stowarzyszenia, a baza nadal będzie aktualizowana.

- Oferujemy nie tylko wsparcie w formie tak zwanych paczek, ale i wsparcie psychiczne. Często starsze osoby, które są zgłoszone i które odwiedzamy są nam wdzięczne za samą wizytę, za to, że ktoś je odwiedził i o nich pamięta. Zdarza się, że w paczkach darczyńcy fundują kursy na prawo jazdy czy kursy fryzjerskie, które mogą pomóc w dalszych rozwoju i wyjściu z ciężkiej sytuacji. Daje to szansę na lepsze jutro. Ludzie nie wyobrażają sobie w jak ciężkiej sytuacji można się znaleźć, myślą, że Szlachetna Paczka to dla "patologii". To nie do końca jest tak, oczywiście pomagamy osobom w skrajnej biedzie, ale i tym, którzy na prawdę prowadzili dobre życie, ale popadli w jakieś długi, lub stracili członka rodziny, który był jedynym żywicielem, albo osobom niepełnosprawnym - tłumaczy Wojciech Krygier, koordynator akcji w Szczecinie.

Darczyńcy są wciąż poszukiwani. Jeżeli chcielibyście stać się Świętym Mikołajem dla jednej z rodzin to klikajcie TUTAJ.  W Szczecinie i regionie nadal setki rodzin potrzebują wsparcia. Baza będzie aktualizowana do 4 grudnia. Do tego czasu można też wybrać osoby, którym chcemy podarować lepsze święta.