niesienie pomocy

Wolontariusze Seniorom Szczecin zachęcają do pomocy. Rusza akcja "Każdy może zostać Elfem Mikołaja"

2023-11-23 9:06

Święta Bożego Narodzenia 2023 coraz bliżej. Administratorzy grupy Wolontariusze Seniorom w Szczecinie postanowiła ponownie zorganizować akcję "elfów Mikołaja" dla jednego ze szczecińskich DPSów. W tym roku obdarowani zostaną podopieczni Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej przy ulicy Romera w Szczecinie.

Akcja szczecińskich wolontariuszy. Rusza Świąteczna pomoc seniorom!

Wolontariusze Seniorom to grupa pomocy na facebooku. Akcja w 2022 okazała się ogromnym sukcesem, dlatego postanowiono ponownie postawić na takie rozwiązanie w 2023 roku.

- W listach do Mikołaja, seniorzy z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Kruczej wyrazili swoje prośby, licząc na dobroduszną interwencję wolontariuszy, w sumie napisali 231 listów. Wśród ich prostych życzeń znalazły się książki, świeczki, maszynki do golenia, czajniki, piżamy, a także słodycze – rzeczy, które dla wielu z nas są codziennością, ale dla seniorów w DPS mogą być niedoścignionym marzeniem. W akcji wzięło udział ponad 450 osób - przekazał organizator.

Czy w tym roku będzie to podobnie wyglądać?

- W tym roku serce Wolontariuszy skierowane jest w szczególności ku podopiecznym z Domu Pomocy Społecznej przy ul. Romera w Szczecinie. Seniorzy zostali poproszeni o napisanie listów ze swoimi potrzebami i marzeniami, które zostaną przekazane do realizacji Elfom, czyli Wam. Mikołaj wręczy je seniorom osobiście, już 12 grudnia 2023 r. - przekazał organizator.

MotoMikołaje 2022

Świąteczna pomoc seniorom w Szczecinie. Jak zostać wolontariuszem?

To naprawdę nic trudnego, ale są dwie opcje.

  1. Wystarczy dołączyć do grupy na facebooku Wolontariusze Seniorom. Tam kilka razy dziennie admini publikują listy z potrzebującymi seniorami. Jeżeli chcemy komuś sprawić prezent, zgłaszamy się w komentarzu. Oprócz prezentu mile widziana jest też kartki ze świątecznymi życzeniami.
  2. Jeżeli nie macie facebooka, wystarczy skontaktować się z organizatorem pod tym numerem telefonu - 500 007 321.

Ostrzegamy, numerki szybko się rozchodzą!

Świąteczna pomoc seniorom w Szczecinie. Czego życzą sobie seniorzy i potrzebujący?

Jak się okazuje, podopieczni DPS na Romera nie mają ogromnych potrzeb. Część listów znajdziecie w naszej galerii poniżej. Jednak czego najbardziej pragną? Co często pojawia się w listach?

  • słodycze,
  • pidżamy,
  • świąteczne gadżety,
  • świąteczne swetry,
  • ciepłe skarpetki,
  • koszulki.

Listy same w sobie są wyjątkowe, ponieważ pytano każdego seniora czy był grzeczny. Niektórzy trochę broili, ale też zasłużyli na Mikołaja. Zobaczcie w galerii zdjęć przykładowe listy.