Szczecinianie ruszyli do galerii handlowych. Jedni po zakupy, inni po poczucie normalności

2021-05-04 15:00
W centrach handlowych w Szczecinie nie było pustek po ponownym otwarciu
Autor: AWIR W centrach handlowych w Szczecinie nie było pustek po ponownym otwarciu

Szczecinianie masowo ruszyli na zakupy. Pierwszy dzień ​otwarcia sklepów w galeriach handlowych spowodował, że zrobiło się w nich całkiem tłumnie.

Dziś pierwszy dzień luzowania obostrzeń pod kątem handlu. Otwarte zostały sklepy w galeriach. Jak wyglądało to w Szczecinie? Od rana chętnych na zakupy nie brakowało. Jedni ruszyli z dokładną listą zakupów, inni byli mniej precyzyjni.

- Dziś mamy dzień wolny, więc wypadało, żeby wyjść. Chyba brakowało właśnie najbardziej tego, żeby wyjść do ludzi. Nawet nie samych zakupów, lecz tej normalności - mówiło w rozmowie z naszą reporterką młode małżeństwo.

- Szczerze mówiąc, to nie brakowało mi galerii. Przynajmniej zaoszczędziłam - stwierdziła z kolei młoda dziewczyna.

- Przyszedłem z żoną, bo uzupełnia swoją szafę. Szczerze? To średnio mi brakowało takich zakupów, ja za tragarza robię - śmiał się jeden z klientów galerii.

Od wtorku 4 maja ponownie są otwarte galerie handlowe i wielkopowierzchniowe sklepy budowlane oraz meblowe (limit 1 osoby na 15 m2). Taki sam limit obowiązuje też w kościołach oraz otwartych od wtorku galeriach sztuki i muzeach. W przypadku świątyń rekomendowane jest odprawianie ceremonii na świeżym powietrzu. Do szkół wrócili też wszyscy uczniowie klas 1-3.

Raport z anteny 04.05, godz.10
Sonda
Co zrobisz, kiedy "to wszystko się już skończy"?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE