Można się jeszcze zaszczepić w punkcie mobilnym w Szczecinie! Sprawdź, gdzie i do kiedy

2021-05-04 8:37
Szczepienia w mobilnych punktach odbywały się w czasie majówki w największych polskich miastach
Autor: PAP/Grzegorz Michałowski Szczepienia w mobilnych punktach odbywały się w czasie majówki w największych polskich miastach

Akcja szczepień bez rejestracji została przedłużona. We wtorek 4 maja i środę 5 maja będzie można ustawić się w kolejce i przyjąć jednodawkową szczepionkę Johnson & Johnson w przychodni 109. Szpitala Wojskowego w Szczecinie.

- Ta szczepionka ma ten walor, że jest jednodawkowa, czyli nie musimy dwukrotnie odwiedzać punktu szczepień. Po odczekaniu odpowiedniego czasu nabywamy naprawdę wysoką odporność - mówi wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki, który sam przyjął preparat podczas akcji "Zaszczep się w majówkę".

Mobilny punkt szczepień w Szczecinie znajduje się przed przychodnią 109. Szpitala Wojskowego w Szczecinie przy ul. Piotra Skargi 9-11. Szczepienia wykonywane są w godz. 9-17.

Według danych punktu, w sumie wykorzystano ponad 2,5 tys. dawek. Ze szczepienia skorzystali nie tylko mieszkańcy Szczecina i regionu, ale również m.in. Polacy mieszkający na co dzień w Niemczech czy Szwecji.

Na szczepienie w punkcie mobilnym nie ma zapisów czy rejestracji. Wystarczy się tam zgłosić i poczekać na swoją kolej. Przed zastrzykiem pacjent przejedzie standardową kwalifikację. Szczepią osoby uprawnione i przeszkolone. E-skierowania na szczepienia wystawiane są w systemie automatycznie, zgodnie z harmonogramem szczepień.

Sonda
Czy udało ci się zaszczepić w majówkę?
Majówkowy punkt szczepień w Szczecinie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE