Jak wymienić kopciucha? Miasto Szczecin ROZDAJE pieniądze na likwidację starego pieca

2021-02-09 10:50
W ramach miejskiego programu „Zefirek” do rozdania jest ponad 2 mln zł na likwidację kopciuchów
Autor: Pixabay.com W ramach miejskiego programu „Zefirek” do rozdania jest ponad 2 mln zł na likwidację kopciuchów

Możesz w łatwy sposób zamienić swój stary piec na bardziej ekologiczny system ogrzewania. Trwa nabór zgłoszeń do miejskiego programu „Zefirek”, w którym można otrzymać 7500 zł na likwidację kopciucha. Co trzeba zrobić i jakie warunki należy spełnić?

Do rozdania jest 250 grantów w formie dofinansowania inwestycji, polegających na likwidacji starego pieca na paliwo stałe i instalacji systemu ogrzewania. Miasto otrzymało na ten cel ponad 2,25 mln zł. Każdy mieszkaniec zakwalifikowany do programu uprawniony jest do otrzymania dofinansowania w kwocie 7500 zł. Szczegółowe informacje i warunki zostaną ogłoszone już wkrótce. Rozpoczęcie naboru planowane jest w połowie marca.

- Grant jest udzielany na wykonanie zadań w lokalach mieszkalnych lub w budynkach jednorodzinnych położonych na terenie gminy miasta Szczecin, które nie służą prowadzeniu działalności gospodarczej - informuje Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta.

Jaki system ogrzewania wybrać?

W pierwszej kolejności należy rozpatrywać opcje najkorzystniejsze z punktu widzenia Programu Antysmogowego. W sytuacji, gdy nie są one możliwe do zrealizowania (np. przez brak istniejącej sieci ciepłowniczej, gazowej lub gdy podłączenie do tej sieci nie jest technicznie bądź ekonomicznie uzasadnione), można rozpatrywać kolejną opcję z listy.

Możliwe opcje według kolejności rozpatrywania:

1) podłączenie do sieci ciepłowniczej lub,

2) zainstalowanie ogrzewania gazowego lub,

3) zainstalowanie innych rodzajów źródeł ciepła:

  • zainstalowanie ogrzewania elektrycznego,
  • zainstalowanie ogrzewania olejowego,
  • zainstalowanie ogrzewania opartego na odnawialnych źródłach energii,
  • zainstalowanie ogrzewania opartego na paliwie stałym o niskiej emisyjności.

Granty są przyznawane na podstawie zgłoszeń złożonych przez mieszkańców miasta, w oparciu o zlecone przez gminę miasto Szczecin świadectwa charakterystyki energetycznej.

Gdzie się zgłosić?

Ze względu na ograniczenie funkcjonowania Biura Obsługi Interesantów, formularze zgłoszeniowe należy pobierać ze strony internetowej. Tam również dostępny jest szczegółowy regulamin programu oraz przykładowy, wypełniony wzór zgłoszenia.

Wypełnione wnioski można przesyłać pocztą na adres: Urząd Miasta w Szczecinie, pl. Armii Krajowej 1, 70-456 Szczecin lub wrzucać do specjalnej urny, ustawionej przy wejściu do lewego skrzydła urzędu (dawna filharmonia), w dni powszednie między 7.30 a 15.30. Z osobami, które złożą wnioski, urzędnicy będą kontaktować się telefonicznie.

Informacje na temat programu Zefirek udzielane są również pod numerem tel. 91 42 45 845, w godzinach pracy Urzędu Miasta.

Powrót do szkoły. Pamiętasz coś z fizyki? To powinien być BANAŁ!

Pytanie 1 z 10
Jednostką siły jest:
Trudne warunki na A6 Szczecin
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE