Dzień dobry

i

Autor: Canva

quiz

Jak powiesz dzień dobry w tych językach? Zrób nasz prosty QUIZ! Uda Ci się zdobyć 10 punktów?

2023-10-11 14:27

Język angielski jest uniwersalnym językiem. Choć ogólnie zwrot „dzień dobry” to jedno z najszybciej przyswajalnych połączeń. Zawsze na początku nauki nowego języka, uczymy się właśnie witać. A jak powiemy dzień dobry po hiszpańsku? Czy czeskie powitanie jak zwykle się wyróżni? Sprawdź się w naszym quizie!

Nauka języków obcych to ciężka praca. Jak zacząć?

Podoba Ci się jakiś język z brzmienia? A może marzy ci się wyprowadzka z naszego pięknego kraju? Pamiętaj, zawsze ważne jest, aby znać więcej niż język angielski. Języki natywne danego państwa są mile widziane przy lepszych stanowiskach pracy. Dlatego, od czego zacząć?

Postaraj się na podstawie swoich doświadczeń stwierdzić, jak najszybciej uczyło Ci się w szkole. Możesz zacząć na początku od prostych aplikacji językowych jak Duolingo czy Memrise. Jednak zawsze też warto zwrócić się do lektora. To on na samym początku pomoże nam z wymową, a później wytłumaczy zagadnienia gramatyczne (tak, włoski nie jest taki łatwy, jak się może wydawać).

Pamiętaj też o tzw. immersji językowej. Osłuchuj się regularnie z danym językiem. Słuchaj piosenek, czy radia w konkretnym języku. Na YouTube są też kanały z prostymi filmikami z wymową. A jak się odważysz (co jest zalecane), zmień ustawienia swojego telefonu. Nic tak nie pomoże jak wyuczone reakcje na pamięć przy niektórych przyciskach.

Jeżeli wchodzisz w nowy alfabet, poświęć chwilę na kaligrafię. Czeka Cię powrót to tzw. szlaczków ze szkoły. Do języków azjatyckich powstały nawet specjalne zeszyty w linie czy kratkę do nauki właśnie tych języków.

Co ważne, nie zniechęcaj i nie bój się. Wszystko przed tobą!

Inglisz z Karolajn – czyli Karolina Derpienski uczy Polaków angielskiego

Dzień dobry w różnych językach. Poznasz je?

Jak wspomnieliśmy wyżej, na samym początku uczymy się podstawowych zwrotów, takich jak:

  • dzień dobry,
  • do widzenia,
  • smacznego,
  • kocham cię,
  • co słychać.

To są podstawy podstaw, ale sprawia to, że jesteśmy już w stanie wywołać uśmiech np. mieszkańców państwa, w których jesteśmy. Dzień dobry jest najbardziej intuicyjne. Łatwo je opanować i nim się posługiwać. A jak powiedzieć dzień dobry w innych językach? Zrób nasz prosty QUIZ.

QUIZ. Przywitaj się w różnych językach! Zdobędziesz 7/10 punktów?

Pytanie 1 z 10
Coś prostego na początek. Good morning

Tak wyglądała matura z języka angielskiego w Szczecinie!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE