Cisza na planie! Kamera... akcja!​, czyli plan filmowy w dobie koronawirusa

2020-05-21 11:25 Jakub Boruń
Kamera / zdjęcie ilustracyjne
Autor: Pixabay Kamera / zdjęcie ilustracyjne

Koronawirus niewątpliwie odcisnął się piętnem na całej branży filmowej, ale jak wygląda obecna sytuacja za kulisami takich produkcji?

W Szczecinie realizowane są obecnie zdjęcia filmowe chociażby do spotów reklamowych czy większych projektów. Poluzowania nie zwalniają jednak z odpowiedzialności i środków bezpieczeństwa. Jak wyglądają zasady kręcenia filmów w czasach pandemii?

Oczywistą sprawą jest dbanie o higienę i częste mycie rąk po każdorazowym wejściu na plan filmowy albo do pomieszczeń produkcyjnych. Należy przestrzegać dwóch metrów odstępu od innych osób oraz zakrywać nos i usta. Z maseczek zwolnieni mogą być aktorzy czy statyści, z kolei rękawiczki muszą posiadać m.in. charakteryzatorzy i serwujący posiłki.

Ekipa filmowa przechodzi kontrolę temperatury, a osoby, które mają powyżej 37 stopni Celsjusza, nie mogą uczestniczyć w realizacji. Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - osoba, u której występują jakiekolwiek symptomy choroby zakaźnej, musi zrezygnować z pracy na planie.

COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.