Wypadek

Chwile grozy na placu Rodła w Szczecinie. Śledztwo prowadzone jest pod kątem spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Mieszkańcy miasta komentują sprawę

2024-03-02 11:05

W piątek 1 marca, około godziny 15, doszło do ogromnego wypadku na placu Rodła w Szczecinie. Mieszkańcy miasta skomentowali sprawę. Jak udało się nam ustalić, śledztwo Prokuratury Okręgowej w Szczecinie jest prowadzone pod kątem spowodowania katastrofy w ruchu lądowym.

Ogromny wypadek na placu Rodła w Szczecinie

Przypominamy o tragicznym wydarzeniu w Szczecinie. auto osobowe wjechało w piątek w grupę osób na pl. Rodła w Szczecinie. W wyniku tego zdarzenia poszkodowanych zostało 15 osób, w tym 6 dzieci. Dwie osoby są w ciężkim stanie. Kierowca, oddalając się z miejsca zdarzenia, spowodował kolizję z trzema innymi autami na al. Wyzwolenia, w wyniku czego poszkodowane zostały kolejne cztery osoby.

Chwile grozy na placu Rodła w Szczecinie. Sprawcy grozi do 10 lat więzienia

Tragiczny bilans to 19 poszkodowanych w tym 6 dzieci, a 2 osoby są w stanie ciężkim. Przypomnijmy, mężczyzna wjechał w tłum pasażerów na przystanku, a uciekając spowodował kolejny wypadek. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca w chwili zdarzenia nie był pod wpływem alkoholu czy narkotyków. Nieoficjalnie wiadomo, że od kilku lat leczył się psychiatrycznie] 

Jak udało się nam ustalić, śledztwo Prokuratury Okręgowej w Szczecinie jest prowadzone pod kątem spowodowania katastrofy w ruchu lądowym. Mężczyźnie grozi od roku do 10 lat więzienia. Szczecińska policja cały czas ustala przyczyny zdarzenia.

Mieszkańcy Szczecina o tragedii na placu Rodła

Zapytaliśmy mieszkańców Szczecina co sądzą o tej tragedii. Ludzie są w ogromnym szoku, a część z nich zdaje sobie sprawę, że takie tragedie są zawsze nieprzewidywalne.  - Nie wiem co powiedzieć, ale to jest straszne - mówi nam jedna z mieszkanek.

- To strasznie niebezpieczne, ale jeżeli jest to człowiek niepoczytalny, z tego co mówią, to trudno przewidzieć takie sytuacje. Straszne wydarzenie. Dużo osób ucierpiało na tym - komentuje mieszkaniec Szczecina. 

Szczecinianie mówili także o ogromnym dramacie rodzin poszkodowanych. - Tragedia, codziennie wychodząc do pracy czy szkoły, może nam się coś stać. Takie jest życie... niestety - słyszmy od jednego z przechodniów.

- To wielki dramat, wielka szkoda tych ludzi. Zawsze jest obawa, trzeba się pilnować - podsumowuje mieszkanka Szczecina, która widziała akcję ratunkową. 

Na razie nie wiadomo kiedy odbędzie się oficjalne przesłuchanie mężczyzny. Prokuratura na podjęcie dalszych kroków ma 48 godzin.

Wypadek w Szczecinie. 33-latek wjechał w tłum ludzi