Wypadek

Ogromny wypadek na placu Rodła w Szczecinie. Poszkodowani są w stanie ciężkim

2024-03-01 17:41

1 marca, około godziny 15, doszło do ogromnego wypadku na placu Rodła w Szczecinie. Kierowca potrącił 17 osób, część z nich jest w stanie ciężkim. Dojazd do placu Rodła jest całkowicie zablokowany.

Wypadek na placu Rodła - co się stało? 

Do wypadku doszło na przejściu dla pieszych na placu Rodła około godziny 15:05:

- Potrącenie 12 osób na przejściu dla pieszych przez samochód osobowy, osoby w stanie ciężkim - poinformował nas rzecznik prasowy zachodniopomorskiej straży pożarnej Tomasz Kubiak 

Z relacji świadków dojazd na miejsce jest całkowicie zablokowany, trwa akcja ratunkowa poszkodowanych. Zalecamy omijanie centrum Szczecina.

Według informacji naocznych świadków sprawca oddalił się z miejsca wypadku i popędził w kierunku Manhattanu. Tam spowodował kolejny wypadek na wysokości Hotelu Dana. Nie wiadomo, czy ktoś ucierpiał przy kolejnym zderzeniu.

Mł. asp. Paweł Pankau z Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie potwierdził zatrzymanie podejrzanego o spowodowanie wypadku. Ma nim być 33-letni mężczyzna:

- Nie był to żaden akt terrorystyczny, kierowca jest narodowości polskiej. Sprawca tego tragicznego zdarzenia jechał sam, według bardzo wstępnych badań nie było pod wpływem narkotyków ani alkoholu - mówi Pankau

Zdjęcia z miejsca zdarzenia zobaczycie w naszej galerii. 

Znamy liczbę poszkodowanych w wypadku na Placu Rodła

Początkowa liczba poszkodowanych wynosiła 12 osób, ale wiemy już, że została poszerzona do 19 osób:

- Wszystkim udzielono pomocy. Dwie osoby w stanie ciężkim zostały zaopiekowane. Objazdy zadziałały, ruch się powoli rozładowuje, dziękujemy za taką postawę, obywatele miasta zachowali się bardzo porządnie - dodaje Adam Rudawski wojewoda zachodniopomorski

Wśród poszkodowanych znalazła się szóstka dzieci. Osoby które pozostały na miejscu zdarzenia otrzymują pomoc:

- W tej chwili osoby, które są lekko ranne są opatrywane. W sumie mówimy o 19 osobach, w tym szóstka to dzieci - mówi Tomasz Kubiak, rzecznik zachodniopomorskiej straży pożarnej.