Bestia z Sulikowa z wyrokiem! Spędzi resztę życia za kratami

2023-03-28 14:57

Tą sprawą żyła cała Polska. W maju 2021 Dawid J. zaoferował podwózkę 18-letniej Magdzie, po czym brutalnie ją zamordował. Teraz zapadł ostateczny wyrok szczecińskiego sądu w sprawie Bestii z Sulikowa. Mężczyzna resztę życia spędzi w więziennej celi.

Wyrok dla Bestii z Sulikowa

28 marca bieżącego roku Sąd Okręgowy w Szczecinie wydały wyrok w sprawie "Bestii z Sulikowa". Proces trwał od 5 września ubiegłego roku:

 - Dawida J. (sąd) uznaje za winnego tego, że w dniu 24 maja 2021 r. między godzinami 11:30 a 13:00 na terenie gminy Świerzno, działając z zamiarem bezpośrednim, po zabraniu Magdaleny M. z parkingu w Kamieniu Pomorskim do samochodu (…) wywiózł ją do lasu między miejscowościami Sulikowo i Świniec, gdzie po uprzednim doprowadzeniu pokrzywdzonej do stanu bezbronności w wyniku uderzenia pięścią w prawą skroń i w nos doprowadził do obcowania płciowego z pokrzywdzoną, po czym uciskając jej szyję, doprowadził do rozedmy płuc, a następnie śmierci pokrzywdzonej – odczytała wyrok sędzia Ewa Borucka z Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Dodała, że oskarżony ukrył ciało w lesie pod gałęziami przewróconego drzewa, przysypał je liśćmi i gałęziami drzew. Karę dożywotniego więzienia 30-letni Dawid J. ma odbywać w systemie terapeutycznym dla osób uzależnionych od narkotyków i alkoholu. O warunkowe przedterminowe zwolnienie będzie się mógł ubiegać po 35 latach. Ma też zapłacić po 100 tys. zł zadośćuczynienia trojgu bliskich ofiary. Sprawa była prowadzona z wyłączeniem jawności, dlatego sędzia Borucka przedstawiła uzasadnienie wyroku tylko stronom procesu, bez udziału mediów.

Za co odpowiedział Dawid J.?

Ciało 18-latki odnaleziono pod koniec maja 2021 r. w lesie niedaleko jej rodzinnej miejscowości, ok. 10 km od Kamienia Pomorskiego. 28-letniego wówczas Dawida J. w sprawie jej zaginięcia policja zatrzymała dzień wcześniej. Jak przekazał po odnalezieniu ciała Magdaleny M. zastępca prokuratora generalnego Krzysztof Sierak, zaginięcie dziewczyny jej ojciec zgłosił 26 maja. Dziewczyna wyszła z domu 24 maja, pojechała swoim skuterem na zakupy i nie wróciła; nie było z nią kontaktu telefonicznego.

Sprawca został wytypowany po analizie nagrań z monitoringu i danych logowania telefonu. Jak ustalono, Magda miała problem z uruchomieniem skutera i Dawid J. zaproponował jej podwiezienie samochodem. Dziewczyna wsiadła do auta, oskarżony zawiózł ją do lasu i tam zabił .Mężczyzna przyznał się do zabójstwa przez uduszenie, ale nie wyjaśnił, w jaki sposób tego dokonał. Nie wyjaśnił też, jaką motywacją się kierował. Dawid J. był wcześniej karany za gwałt i morderstwo, którego dopuścił się w wieku 14 lat. Jako dorosły był karany za rozbój

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE