CAN-AM X3

i

Autor: Organizator

rajd

Pojazd zespołu rajdowego Kamena Rally Team gotowy do rywalizacji w Pucharze Europy!

2024-04-25 13:14

Zespół w składzie Tomasz Białkowski – kierowca i Dariusz Baśkiewicz – pilot, podczas tegorocznych targów motoryzacyjnych Poznań Motor Show zaprezentowali swoją nową rajdówkę na kolejny sezon. Jest to CAN-AM X3 w specyfikacji FIA SSV.

W ubiegły weekend na Poligonie w Drawsku Pomorskim odbyły się Rajdowe Mistrzostwa Polski samochodów terenowych. Tam zespół miał możliwość przetestować swój nowo zbudowany pojazd.

Było to ogromne wyzwanie, aby zdążyć z budową pojazdu na czas, ponieważ team sam przygotowywał rajdówkę w słynnym już garażu przy wsparciu przyjaciół. Pojazd przyjął barwy czarno-białe, które nadały mu charakteru.

- Testy przebiegły pomyślnie, pojazd stabilny i dynamiczny, brak jakichkolwiek usterek i wycieków. Jestem dobrej myśli i już nie mogę doczekać się pierwszego startu - mówi Tomasz Białkowski.

- Ostatnie miesiące w pełni poświeciliśmy na przygotowania, dużo pracy zarówno przy rajdówce jak i około-rajdowo. Podczas testów wykonaliśmy kilka pętli, a z każdym okrążeniem czułem, że nasze tempo rosło wraz z naszą pewnością: Tomka za kierownicą a moja za roodbookiem. Przed nami jeszcze ostatnie przygotowania i ruszamy na pierwszą Rundę Pucharu Europy – jestem bardzo podekscytowany ! - dodaje Darek Baśkiewicz

Kamena Rally Team nowym pojazdem wystartuje w pierwszej Rundzie Pucharu Europy, która odbędzie się Hiszpanii: TT Dehesa Extremadura 02–04.05. Będzie to prawdziwy debiut dla ich nowego pojazdu.

W sezonie 2024 zespół powalczy w całym cyklu składającym się z rund:

02-04/05 TT Dehesa Extremadura (Hiszpania)

04-07/07 Italian Baja (Włochy)

08-11/08 HunGarian Baja (Węgry)

19-22/09 Baja TT Sharish (Portugalia)

07-09/11 Baja Troia (Turcja)