60 tysięcy tytułów i wszystko w jednym urządzeniu, a więc Szczecinianie czytają cyfrowo

2020-10-29 13:42 Paweł Czyżewski
cyfrowe książk
Autor: Pexels/Pixabay.com

W dobie pandemii koronawirusa, wielu mieszkańców Szczecina rezygnuje z wypożyczania książek w miejskich bibliotekach. Na pomoc szczecińskim czytelnikom wychodzi technologia.

- Jest sporo osób, które korzystają z usługi, którą zakupiliśmy, a więc możliwość korzystania z książki elektronicznej. Fakt, że ten okres pandemiczny sprzyja temu, żeby nie kontaktować się, a mimo wszystko czytać. Ta aplikacja oferuje 60 tys. tytułów i bardzo duża ich część to nowości. Warto podkreślić, że te nowości trafiają do naszych zasobów bardzo szybko - mówi Krzysztof Marcinowski, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczecinie.

W jaki sposób wypożyczać książki w formie cyfrowej?

- Wystarczy przyjść do którejś z naszych filii, zapisać się (założyć konto) i następnie uzyskujemy prawo do pobrania specjalnego kodu. Następnie czytelnik może, wchodząc na naszą stronę internetową, mając telefon, tablet, komputer, laptop lub czytnik, otworzyć daną książkę - tłumaczy Marcinowski.

Warto dodać, że w każdy miesiącu szczecińska biblioteka publiczna ma do rozdysponowania 1350 kodów. Liczba ta zmieni się z pewnością w lutym przyszłego roku. Wtedy Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie złoży zamówienie na kody na następny rok.

Strajk Kobiet w Szczecinie