Wracam do Starachowic! Doktor Kręcka dyrektorem starachowickiego szpitala?

2021-12-17 22:39
krecka
Autor: facebook.com/Jolanda Sandra

Doktor Jolanta Kręcka, była dyrektor PZOZ Starachowice dziś poinformowała na swoim FB, że wraca do Starachowic. "Podskórnie tęskniłam za Starachowicami. Mam dług wobec tego miasta, tam spędziłam większość mojego życia" - napisała doktor Kręcka. Czy to oznacza, że zajmie ona stanowisko dyrektora Grzegorza Kalety?

O tym, że doktor Jolanta Kręcka może zająć miejsce dotychczasowego dyrektora szpitala, Grzegorza Kalety mówi się od czasu, kiedy na swoim fanpage zdjęcie z doktor Kręcką dodał prezydent miasta Marek Materek.

Dziś doktor Jolanta Kręcka na swoim FB zamieściła taki komentarz:

No cóż starzeję się, trudno się z tym pogodzić. Już myślałam, że usiądę na d…. , spokojnie bez wyzwań, bez wzlotów i upadków. Ale podskórnie tęskniłam za Starachowicami. Mam dług wobec tego miasta, tam spędziłam większość mojego życia, tam mam przyjaciół i wrogów, tam mam groby, które muszę odwiedzić i zapalić świeczkę. Nie szukałam tego, życie zatoczyło krąg. Kolejny los, który mnie zaskoczył. Czy nasze życie to przypadek? czy los zapisany w gwiazdach? zrealizowałam cel po wczesnych śmierciach moich rodzicach, wiedziałam że muszę być w mieście, w którym żyją moje dzieci i wnuki. Osiągnęłam to, jestem w mojej rodzinnej Łodzi z rodziną. Pozdrawiam. Jolanta Kręcka

W komentarzach, które pojawiły się pod postem doktor Kręcka informuje :

0d stycznia jadę do Starachowic, znów dyrektor szpitala, powiedziałam że tylko na 3 m-ce - napisała doktor Jolanta Kręcka.

Wszystko zatem wskazuje, że dyrektor szpitala w Starachowicach został już wybrany.

Przypomnijmy: W starachowickim szpitalu trwa kontrola w związku z oskarżeniami o nepotyzm i skargi mieszkańców. Po ostatnich zawirowaniach na politycznej scenie, związanych z funkcjonowaniem lecznicy pracę stracił m.in. starosta Piotr Babicki i dyrektor szpitala Grzegorz Kaleta. O tym przeczytacie tutaj:

Jolanta Kręcka jest absolwentką łódzkiej Akademii Medycznej. W latach 1981-1996 pracowała jako lekarz; w latach 1996-1998 była naczelniczką Wydziału Zdrowia w Urzędzie Miejskim w Starachowicach. Była dyrektorką i współtwórczynią pierwszego niepublicznego zakładu opieki zdrowotnej - Prywatnego Ośrodka Medycyny Pracy, obecnie Vita Centrum Zdrowia. Od 2008 do 2012 zarządzała Powiatowym Zakładem Opieki Zdrowotnej w Starachowicach.

Tuż przed odejściem z pracy w X 2012 roku z dyrektor Kręcką pięć reprezentujących pielęgniarki i położne związków zawodowych, weszło w spór zbiorowy, chodziło o plany wprowadzenia do szpitala zewnętrznej firmy rekrutującej pielęgniarki. Dyrektor szpitala prowadziła rozmowy z firmą, której chciała zlecić objęcie dyżurów w dni wolne. Jej zdaniem przyniosłoby to oszczędności w placówce, mającej wtedy 42 mln zł zadłużenia, ale wiązałoby się ze zwolnieniem z pracy 40 pielęgniarek. Według związkowców każda z pielęgniarek straciłaby co najmniej 700 zł miesięcznego uposażenia, a docelowo zostałoby zwolnionych ok. 150 osób.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy