Poznajcie GERALTA, to kolejny świętokrzyski kolega Bartka

2021-12-01 18:14
Poznajcie GERALTA, to kolejny świętokrzyski kolega Bartka
Autor: Fundacji SAVE Wildlife Conservation Fund Poznajcie GERALTA, to kolejny świętokrzyski kolega Bartka

Rodzina świętokrzyskich wilków jest coraz większa. Do Bartka i Scyzora dołączył kolejny obserwowany dorodny samiec, któremu nadano imię GERALT. Jest to czwarty wilk, któremu naukowcy i przyrodnicy założyli obrożę telemetryczną. Odłowiony wilk jest półtorarocznym samcem ważącym 34 kg.

16 listopada zespołowi fundacji SAVE Wildlife Conservation Fund udało się odłowić kolejnego wilka w Puszczy Świętokrzyskiej. Jest to czwarty wilk, któremu naukowcy i przyrodnicy założyli obrożę telemetryczną.

Kolejny wilk w Świętokrzyskiem. Ma na imię Geralt!
Autor: Save Wildlife

Dzięki temu będą mogli dowiedzieć się, które obszary naszego regionu są szczególnie ważne dla wilków, a także, w których miejscach wilki przekraczają lokalne drogi.

Odłowiony wilk Geralt jest półtorarocznym samcem ważącym 34 kg. Po zaobrożowaniu i wybudzeniu się z narkozy Geralt oddalił się od miejsca odłowu o 2.5 km, po czym odpoczywał przez kilka godzin. W nocy zaczął się znów przemieszczać i przeszedł w okolice rendez-vous rodziny wilków z Puszczy Świętokrzyskiej - informują przyrodnicy z fundacji SAVE Wildlife Conservation Fund.

Wszystko wskazuje na to, że jest to potomek tej rodziny z poprzedniego roku. Fundacja SAVE spodziewa się, że podobnie jak Bartek i Scyzor, wkrótce opuści on swoją rodzinę, która liczy obecnie ze szczeniętami co najmniej 8 wilków.

Wilki w kompleksie leśnym Lipie położonym między Skarżyskiem a Starachowicami

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Sonda
Czy w tym roku przyjmiesz księdza po kolędzie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE