Mamy to! Mateusz Borkowski z Krynek jedzie do Tokio na olimpiadę

2021-06-08 21:43 BM
 Mateusz Borkowski srebrny medalista HME Toruń 2021
Autor: facebook.com/PZLA Mateusz Borkowski srebrny medalista HME Toruń 2021

Mateusz Borkowski pochodzący z Krynek w gminie Brody z minimum olimpijskim. Biegacz pochodzący z Krynek, podczas mityngu w fińskim Turku, pobił swój rekord życiowy na 800 metrów. Mateusz przybiegł na metę jako trzeci, ale o wiele ważniejszy od pozycji był uzyskany czas. Ten był rekordowy 1:44.85, dający szansę walki o medale podczas nadchodzących igrzysk. Ten wynik to rekord życiowy zawodnika, ale także siódma lokata w polskich tabelach historycznych biegu na 800 metrów.

Mateusz Borkowski dzięki temu wynikowi dołączył do Adama Kszczota i Patryka Dobka w składzie reprezentacji na olimpijskie biegi w stolicy Japonii. W bezpośredniej rywalizacji wyprzedzili Borkowskiego jedynie Kenijczycy Cornelius Tuwei (1:44.42) oraz Ferguson Cheruiyot Rotich (1:44.59).

Ziemia Świętokrzyska będzie miała przynajmniej dwóch reprezentantów na igrzyskach olimpijskich w Tokio. W ostatnich dniach kwalifikację olimpijską zdobyła w boksie Sandra Drabik urodzona kielczanka. Sandra to srebrna i brązowa medalistka mistrzostw Europy, srebrna igrzysk europejskich. Ma swoim dorobku osiem medali mistrzostw Polski.

#zostanwdomu domowy trening lekkoatlety Mateusza Borkowskiego

Posłuchajcie jak opowiadał o swojej przygodzie z bieganiem nasz MISTRZ z Krynek, podopieczny trenera Sylwestra Dudka.

Mateusz Borkowski ma 24 lata, urodził się w Starachowicach. Karierę sportową rozpoczął w 2011 w LKB Rudnik (woj. świętokrzyskie), a od 2015 roku trenuje w RKS Łódź pod okiem Stanisława Jaszczaka. Specjalizuje się w biegu na 800 m. Srebro Halowych Mistrzostw Europy w Toruniu to jego największy sukces.

Moja rodzina, przyjaciele, sąsiedzi, bardzo mnie wspierają. Bardzo się z tego cieszę, ja robię swoje, spełniam się w tym, będę próbował być na jeszcze wyższym poziomie niż do tej pory. Bardzo dziękuje mojemu trenerowi, to wszystko dzięki niemu, przygotował mnie perfekcyjnie - mówił Mateusz podczas konferencji prasowej.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy