Małżonki rezygnują z pracy, jeden prezes zostaje, drugi odchodzi

2021-10-13 11:46
marek materek
Autor: Dawid Bąk

Ciąg dalszy politycznego sprzątania w kadrach Prezydenta Materka. Dziś na profilu społecznościowym prezydent obwieścił, że prezes ZEC/Komunikacja miejska zostaje na swoim stanowisku, a z funkcji prezesa odwołany zostaje prezes Spółdzielni "Starachowiczanka". Pracę tracą małżonki prezesów, jedna z nich pracowała w starachowickim szpitalu, druga w ZEC-u.

Takiego scenariusza prawdopodobnie nikt się nie spodziewał. Po deklaracji o czystkach w kadrach, dziś Prezydent Materek robi krok do tyłu i ... nie przyjmuje dymisji Prezesa ZEC/Komunikacja miejska Marcina Pochecia .

Mojego zaufania nadużyli prezesi ZEC i Spółdzielni Socjalnej dlatego poprosiłem o natychmiastowe naprawienie błędów, które popełnili. Jednocześnie zadeklarowałem wolę dalszej współpracy ze względu na ogromne dotychczasowe zaangażowanie ze strony panów na rzecz Spółki i Spółdzielni, którymi kierują. Moi współpracownicy zadeklarowali, że błędy naprawią i z zaistniałej sytuacji wyciągną wnioski na przyszłość. Zrozumieli, że nawet jeśli coś jest zgodne z prawem, nie musi być zgodne z zasadami, które nas obowiązują. Dlatego też małżonka prezesa ZEC zrezygnowała z pracy w PZOZ a małżonka prezesa Spółdzielni Socjalnej z pracy w ZEC - napisał dziś na FB Prezydent Materek.

Konsekwencje -i to połowiczne- poniósł nieetatowy Członek Zarządu Powiatu Robert Sowula.

Polityczne i zawodowe konsekwencje działań, od których jednoznacznie się odcinam poniesie Robert Sowula nieetatowy członek zarządu powiatu, który złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Nie ma dla niego żadnej opcji powrotu do zajmowania się sprawami Powiatowego Zakładu Opieki Zdrowotnej - czytamy w oświadczeniu prezydenta.

Robert Sowula prawdopodobnie nadal będzie pracował w spółce ZEC/Komunikacja Miejska, więc oprócz odsunięcia od spraw szpitala nie poniesie dodatkowej kary.

Po kolejnej rozmowie z Prezesem ZEC i przeanalizowaniu całej sytuacji, ale także przy pełnej deklaracji Prezesa, że nigdy więcej nie będzie działał wbrew ustalonym zasadom uznałem, że nie przyjmę jego rezygnacji i będzie on nadał sprawował swoją funkcję. Jednocześnie ponownie podkreślam i deklaruje, że zamierzam naprawić błędy wszędzie tam gdzie jest to możliwe - skomentował swoje decyzje Prezydent Materek.

Kierowaniem Spółdzielnią Socjalną zajmie się pracująca w Starachowiczance pani Monika Pawłowska, która przez wiele lat pracowała w Urzędzie Miejskim w Starachowicach. Jarosław Warszawa odchodzi ze stanowiska prezesa spółdzielni - dodaje Prezydent Materek.

Do sprawy obsadzania stanowisk przez Prezydenta Materka i jego podwładnych mają w przyszłym tygodniu odnieść się członkowie stowarzyszenia Inicjatywa dla Starachowic. Na koniec pozostaje niesmak i pytania, czy prezydent prawie 50 tysięcznego miasta nie wiedział, że jego prezesi zatrudniają swoje małżonki w spółkach miejskich? Od ilu lat trwa taki proceder i jaka jest jego skala?

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Czy jesteś odporny na ból?

Pytanie 1 z 8
Jak często odczuwasz ból?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE