Kopciuchy na celowniku starachowickiej drogówki

2020-02-19 10:08
Akcja Smog
Autor: policja.pl

Policjanci uzbrojeni w dymomierze, czyli urządzenia do kontrolowania jakości spalin, z samego rana wyruszyli na drogi powiatu starachowickiego. Trwa akcja "Smog". Jej głównym celem jest eliminowanie z ruchu pojazdów, których zły stan techniczny, może wpływać na zwiększoną emisję toksycznych spalin do atmosfery.

Akcja ma przeciwdziałać korzystaniu z pojazdów wyposażonych w silniki emitujące szkodliwe substancje przekraczające dopuszczalne normy. Nie będzie litości. Eliminowanie pojazdów, których stan techniczny narusza wymagania ochrony środowiska w tym zakresie, to dzisiaj główny cel mundurowych. Nieprawidłowe działanie silnika lub uszkodzenie układu wydechowego, to najczęstsze przyczyny zwiększonej emisji toksycznych spalin.

Dzisiejsza akcja "Smog" ma również charakter informacyjno-edukacyjny. Policjanci drogówki będą przypominali kierującym, że zanieczyszczone powietrze, to również „zasługa” niesprawnych technicznie pojazdów. W przypadku stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd narusza wymagania ochrony środowiska, policjant ma obowiązek zatrzymać dowód rejestracyjny.

Pamiętajmy, że poruszając się sprawnymi technicznie pojazdami dbamy o dobrą jakość powietrza.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE