Dziś rusza WĄSKOTORÓWKA ze Starachowic do Lipia. Rozkład jazdy

2022-07-03 8:07
Rusza wąskotorówka w Starachowicach
Autor: facebook.com/Starachowicka Kolej Wąskotorowa

Od dziś (3 lipca) do 2 października br. uruchomione zostaną ogólnodostępne pociągi rozkładowe na trasie Starachowice - Lipie. Jaki jest rozkład jazdy?

Dziś rusza WĄSKOTORÓWKA ze Starachowic do Lipia. Znamy rozkład jazdy

Rusza wąskotorówka w Starachowicach
Autor: facebook.com/Starachowicka Kolej Wąskotorowa

Składy, złożone z historycznego taboru będą kursować w każdą niedzielę, odjazdy o godz. 11:00 (powrót 13:30) i 15:00 (powrót 17:30). Na stacji w Lipiu zapewniamy dostęp do wiat ze stołami i ławami oraz organizujemy ognisko. Warto się zaopatrzyć w odpowiedni prowiant, by upiec go nad ogniskiem - informuje na swoim fanpage Starachowicka Kolej Wąskotorowa. Osoby jadące do Lipia pierwszym kursem mogą rzecz jasna powrócić do Starachowic ostatnim kursem. Takie opcja daje 5.5 godziny wolnego czasu, który można spożytkować na wędrówki piesze czy rowerowe w Puszczy Iłżeckiej.

Co można zobaczyć na miejscu?

W zasięgu piechura znajdują się pobliskie atrakcje tego kompleksu leśnego, jak m.in. Rezerwat Rosochacz, Zalewy Kotyzka i Płuczka, czy też Arboretum (Ogród botaniczny) w Marculach - informują organizatorzy.

Ceny biletów

tam i z powrotem na wybrany odcinek:

  • 20 zł – normalny
  • 15 zł – ulgowy
  • 50 zł – rodzinny (2 osoby dorosłe z 2 dziećmi)

w jednym kierunku (tam lub z powrotem) na wybrany odcinek:

  • 15 zł – normalny
  • 10 zł – ulgowy
  • 35 zł – rodzinny (2 osoby dorosłe z 2 dziećmi)

Dzieci do lat 3 – bezpłatnie.

Starachowicka Kolej Wąskotorowa podzielona jest na dwa odcinki: Starachowice-Lipie oraz Iłża – Marcule. Stacje końcowe w Lipiu i Marculach to doskonałe miejsca wypadowe do eksplorowania Puszczy Iłżeckiej, z dziesiątkami kilometrów szlaków pieszych i rowerowych.

Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE