Dziś padły MOCNE słowa pod biurami posłów PIS. Starachowice 31.10.2020 [GALERIA]

2020-10-31 19:45 aj
protest
Autor: Radek Chochół Protest Kobiet Starachowice 2020

Kolejny dzień, kolejny protest kobiet w Starachowicach. Protest rozpoczął się o godzinie 17:00 na starachowickim Rynku. W marszu wzięło udział około 200 osób , towarzyszyli im też protestujący w autach, którzy klaksonami wyrażali swoje poparcie. Marsz był eskortowany przez policję, ale obyło się bez incydentów. Pod biurami posłów PIS padły mocne słowa.

Uczestnicy przemaszerowali od starachowickiego Rynku przez całe miasto zatrzymując się pod biurami posłów PIS Agaty Wojtyszek i posła Krzysztofa Lipca. Tam padły mocne słowa skierowane pod ich adresem - Hasło Strajku Kobiet - "Wyp..."

Kobiety zapowiadają, że protesty trwać będą tak długo, jak długo będzie to konieczne, choćby do czasu dymisji rządu. Tak mówią członkinie Strajku Kobiet w Starachowicach. Dziś (31.10.2020) protesty odbyły się w kolejnych miastach w Polsce.

Na ulice Starachowic wyszły kobiety, protestując przeciwko decyzji Trybunału Konstytucyjnego, która zmusza kobiety do rodzenia dzieci z wadami letalnymi. Na mocy nowego prawa kobiety nie mogą legalnie przeprowadzić aborcji nawet jeśli dziecko jest nieuleczalnie chore i prawdopodobnie umrze zaraz po porodzie.

protest
Autor: Radek Chochół Strajk Kobiet Starachowice 2020
Wszystkich Świętych 2020. Tych znanych Polaków pożegnaliśmy w ostatnim roku. Niezapomniani