Była szkoła, nie ma szkoły. Budynek po kilku latach zupełnie zdewastowany

i

Autor: materiał nadesłany Była szkoła, nie ma szkoły. Budynek po kilku latach zupełnie zdewastowany

Starachowice

Była szkoła, nie ma szkoły. Budynek byłej podstawówki i gimnazjum zupełnie zdewastowany

2023-09-25 11:12

Kilka dni temu, po dwóch latach od momentu sprzedaży przez gminę Starachowice, poznaliśmy jaka przyszłość czeka budynek przy Kieleckiej. Do Starachowic ma wejść kolejna sieciówka serwująca fast-food. Przypomnijmy w 2021 po pięciu kolejnych nieudanych przetargach, gmina sprzedała działkę wraz z budynkiem za 4,5 mln zł.

Szkoła Podstawowa nr 3 i Gimnazjum nr 1 - Historia budynku

Historia budynku sięga lat 60. XX wieku, kiedy powstała tam Szkoła Podstawowa, uczęszczały do niej dzieci z południowo-zachodniej części naszego miasta. Szkoła została wybudowana z okazji rocznicy Tysiąclecia Państwa Polskiego w ramach programu budowy "Tysiąc szkól na tysiąclecie" ze składek mieszkańców oraz w czynie społecznym. Z biegiem lat i kolejną reformą oświaty szkoła podstawowa została przemianowana na gimnazjum. Niestety po 20 latach przyszła kolejna reforma, a budynek przestał być potrzebny gminie Starachowice. Władze, mimo sugestii mieszkańców o potrzebie powstania np. żłobka, zdecydowały o sprzedaży nieruchomości.

Szkoła Podstawowa nr 3 i Gimnazjum nr 1

Nieruchomość udało się zbyć dopiero po pięciu latach, działkę wraz z budynkiem kupiła firma Zeta Safe Harbour z Krakowa. "Inwestor był u mnie ostatnio z planami co tutaj zamierza zrobić - powiedział prezydent Marek Materek. Mogę zdradzić, wszystko wskazuje na to, że w tym miejscu pojawi się KFC. Wiem, że sporo osób na tę restaurację w Starachowicach czekało". 

Czy na to czekali mieszkańcy Starachowic? Opinie jak zawsze są różne. To co mówią nam byli nauczyciele i uczniowie szkoły jest dziwne. Budynek był w bardzo dobrej kondycji po wielu remontach i z ogromnym potencjałem. Wyremontowane pracownie, boiska, sanitariaty, szatnie, sala gimnastyczna zostały całkowicie zdewastowane i zarosły bujnie chwastami. Cóż "kto bogatemu zabroni"?

Zdjęcia, które wpłynęły na naszą skrzynkę redakcyjną to obraz kompletnej dewastacji. W budynku zostało niewiele całych szyb. Wszędzie, na każdym piętrze, można spotkać ślady biesiadowania. Żal patrzeć na taki obraz budynku, który jeszcze kilka lat temu kształcił młodych mieszkańców miasta.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia? Nagrałeś interesujący materiał? Podziel się z nami, a my zapewnimy Ci anonimowość. Pisz [email protected] lub prześlij wiadomość Messangerem. Polub nasz fanpage ESKA Starachowice News na Facebooku! Znajdziesz tam najświeższe informacje z Twojego miasta i okolicy

QUIZ Star Starachowice. Jak dobrze znasz ten Klub sportowy?

Pytanie 1 z 10
W którym roku powstał Klub Star Starachowice?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE