Skoki narciarskie Willingen 9.02.2019 - dlaczego nie ma skoków? Co się stało?

2020-02-09 12:26 RW
Skoki narciarskie Willingen 9.02.2019 - dlaczego nie ma skoków? Co się stało?
Autor: SASCHA SCHUERMANN / AFP / EAST NEWS Skoki narciarskie Willingen 9.02.2019 - dlaczego nie ma skoków? Co się stało?

Skoki narciarskie Willingen 9 lutego odwołane! Dlaczego nie ma skoków w niedziele? Co się stało? Oficjalne oświadczenie podrzucamy wam w jednym miejscu na ESKA.pl. Odwołanie niedzielnego konkursu oznacza, że poznaliśmy zwycięzcę turnieju Willingen Five 2020!

Skoki narciarskie Willingen 9.02.2020 - dlaczego nie ma zawodów? Dlaczego konkurs 9 lutego w Willingen jest odwołany? W sobotę wieczorem niespodziewanie FIS poinformowało, że konkurs Willingen 2020 nie odbędzie się. Ta nagła decyzja zaskoczyła kibiców skoków narciarskich, dlatego też oficjalne oświadczenie w tej sprawie podrzucamy wam na ESKA.pl. Oznacza to, że tegoroczny weekend na skoczni Mühlenkopfschanze zakończył się na sobotnim konkursie, który zwyciężył Stephan Leyhe. Reprezentant Niemiec pokonał o 22,2 punkty Stefana Krafta i 27,2 punkty Mariusa Lindvika. 

Skoki narciarskie Willingen 9.02.2020 - dlaczego nie ma?

Niedzielny Puchar Świata FIS w Willingen został odwołany z powodu złej prognozy pogody! Oficjalne oświadczenie Międzynarodowej Federacji Narciarskiej brzmi: - Grupa zarządzania kryzysowego, składająca się z przedstawicieli policji, gminy Willingen, Ski Club Willingen i Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS postanowiła w sobotę wieczorem w Willingen o odwołaniu drugich zawodów w skokach narciarskich w Willingen, który zaplanowano na niedzielę.

Zobacz: SKOKI NARCIARSKIE 2019/2020: TERMINARZ, KALENDARZ. Kiedy, gdzie i o której skoki?

- Musimy oprzeć naszą decyzję na tym, co obecnie zapewniają nasze źródła, czyli niemiecki serwis pogodowy. Jestem w pełni świadomy odpowiedzialności, którą w tej chwili biorę. Gmina Willingen nie zgodzi się na otwarcie obiektu jutro - wyjaśnił burmistrz Willingen Thomas Trachte. Dodaje jednocześnie: - Ryzykowalibyśmy sytuację, w której wszyscy trafiliby na zapowiadany orkan w trakcie powrotu do domów. Osoby zajmujące się demontażem instalacji potrzebują od 6 do 8 godzin, aby wszystko zostało rozłożone. Bezpieczeństwo ludzi jest oczywiście ważniejsze niż cokolwiek innego.

Jednocześnie poinformowano, że wszyscy kibice otrzymają zwrot pieniędzy za zakupione bilety na konkurs w Willingen 9.02.2020. Wiadomo, co to oznacza dla kibiców, a co w takim razie dla samych zawodników? Otóż zwycięzcą trzeciej edycji prestiżowego turnieju Willingen Five został tym samym Stephan Leyhe. Zgarnął tym samym tytuł najlepszego skoczka na tym obiekcie i 25 tysięcy euro. Piąte miejsce w klasyfikacji zajął Kamil Stoch. 

Najnowsze