sanah śpiewa Poezyje - premiera albumu i wyjątkowe wyróżnienia! [TRACKLISTA]

2022-11-25 8:53
sanah śpiewa Poezyje - premiera albumu i wyjątkowe wyróżnienia! [TRACKLISTA]
Autor: Magic Records Poland sanah śpiewa Poezyje - premiera albumu i wyjątkowe wyróżnienia! [TRACKLISTA]

sanah nie rzuca słów na wiatr. Kończąc trasę Uczta Tour ’22 obiecała fanom deser… I jak obiecała, tak zrobiła! Album sanah śpiewa Poezyje składa się z 10 wierszy autorstwa ukochanych przez artystkę poetów. Fragmenty utworów, do których sanah napisała muzykę, można było usłyszeć już na wiosennej trasie koncertowej Uczta Tour, a niektóre z nich pojawią się także podczas jesiennej trasy Bankiet U Sanah Tour. Na albumie znalazły się wiersze m.in.: Wisławy Szymborskiej, Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego czy Jacka Cygana.

Czego sanah się nie dotknie, zamienia w Złoto…i Platynę…i Podwójną Platynę! Miło nam ogłosić, że kompozycja "Nic dwa razy" do wiersza Wisławy Szymborskiej uzyskała właśnie status Podwójnie Platynowej Płyty, "Hymn" autorstwa Juliusza Słowackiego - Złotej Płyty, a cały album "sanah śpiewa Poezyje" pokrył się Platyną. A to wszystko w dniu premiery albumu, na który składa się 10 wierszy autorstwa ukochanych przez artystkę poetów. Fragmenty utworów, do których sanah napisała muzykę, pojawiły się już na wiosennej trasie koncertowej UCZTA TOUR, a niektóre z nich usłyszeć można także podczas trwającej właśnie trasy BANKIET U SANAH TOUR.

Sanah - koncerty Bankiet Tour 2022: KIEDY i GDZIE? Trasa Bankiet u sanah [DATA, MIASTA]

Jadwiga Krowiak i Sara Kreis w Mam Talent wyginają się do hitu Sanah. Jurorzy zaniemówili!

sanah - album Peozyje

Na albumie Poezyje znalazły się wiersze m.in.: Wisławy Szymborskiej, Adama Asnyka, Adama Mickiewicza, Juliusza Słowackiego czy Jacka Cygana.

Tracklista Peozyje:

  • 1. Rozwijając Rilkego (J. Cygan)
  • 2. Hymn (J. Słowacki)
  • 3. Do * w sztambuch (A. Mickiewicz)
  • 4. Nic dwa razy (W. Szymborska)
  • 5. (I) Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej (z cyklu „Polonia Resurrecta” - J. Lechoń)
  • 6. Warszawa (J. Tuwim)
  • 7. Bajka (K. K. Baczyński)
  • 8. Eldorado (E. A. Poe)
  • 9. Kamień (A. Asnyk)
  • 10. (II) Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej (z cyklu „Polonia Resurrecta” - J. Lechoń)
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze