Robert Kubica - WYNIK w GP Azerbejdżanu. Które miejsce Polak zajął w Baku?

Autor: ALEXANDER NEMENOV/AFP/East News Robert Kubica

2019-04-28 16:06

Sobotnie kwalifikacje skończył się pechowo dla Roberta Kubicy. Polski kierowca rozbił bolid i jego start w niedzielnym wyścigu w Baku stanął pod znakiem zapytania. Na szczęście samochód udało się naprawić, ale i tak nie obyło się bez konsekwencji. Ta trudna sytuacja to dla Krakowianina duże wyzwanie. Na ESKA.pl dowiecie się, które miejsce wywalczył Robert Kubica podczas GP Azerbejdżanu 2019.

Niestety. W GP Formuły 1 w Azerbejdżanie Robert Kubica zajął ostatnie, 16 miejsce. Tor w Baku okazał się więc kolejnym, na którym Williams nie mógł się równać z pozostałymi autami w stawce. Swoje zrobiła też decyzja o ukaraniu zespołu startem Kubicy z alei serwisowej. W wyścigu zwyciężył zaś Valtteri Bottas.

Które miejsce w klasyfikacji generalnej zajmie Robert Kubica?

Robert Kubica - wynik w GP Azerbejdżanu to coś, co interesuje wszystkich fanów polskiego kierowcy Formule 1. Dla Roberta to pierwsza okazja w karierze, by wziąć udział w wyścigu w Baku. Kręty uliczny tor zdążył już jednak przysporzyć problemów Polakowi. Podczas sobotniej sesji kwalifikacyjnej rozbił swój bolid. Zespołowi mechaników Williamsa udało się naprawić uszkodzenia, ale pojawiła się kolejna trudność - Robertowi nakazano startować z alei serwisowej. Jak to wszystko wpłynęło na miejsce Kubicy w GP Azerbejdżanu?

Przeczytaj: FORMUŁA 1 2019: WYNIKI na żywo. Klasyfikacja generalna, tabela i zwycięzcy

Czemu Robert Kubica startował z alei serwisowej?

Wypadek, do którego doszło w sobotę na torze w Baku, zmusił ekipę Williamsa do wytężonej pracy przy naprawie bolidu Roberta Kubicy. Okazało się jednak, że przy okazji zespół zmienił ustawienia samochodu. To złamanie zasady "parku zamkniętego" - czasu od końca kwalifikacji do początku wyścigu, w którym zabrania się modyfikowania bolidów. Williams został za to ukarany pit lane'm dla Roberta. Poinformował o tym dziennikarz sportowy Andrew Benson.

Formuła 1 GP Azerbejdżanu - miejsce Roberta Kubicy

Wyścig w GP Azerbejdżanu rozpoczął się o godzinie 14:00. Robert Kubica startował z alei serwisowej. Od powrotu do F1 Polak zajmuje końcowe miejsca stawki. Williams wciąż nie może opracować bolidu, który mógłby konkurować z pozostałymi ekipami. A jak było w Baku? Które miejsce zajął Robert Kubica?