ELIMINACJE EURO 2024

Polska - Czechy i Mołdawia - Albania: WYNIKI NA ŻYWO. Czy Polska jedzie na Euro 2024?

2023-11-17 23:06

Eliminacje Euro 2024 wkroczyły w decydującą fazę. Dla Polski trudne, wymagające i nieudane eliminacje, w których o bezpośredni awans na Mistrzostwa Europy 2024 musi walczyć do samego końca, a oprócz tego liczyć na pomyślne rezultaty w innych spotkaniach. Jaki jest wynik meczu Polska - Czechy? Co wydarzyło się w spotkaniu Mołdawia - Albania i kto zgarnął cenne trzy punkty? Poznajcie szczegóły już teraz.

1. Polska - Czechy: wyniki na żywo
  2. Polska - Czechy: jak wyglądał mecz?
  3. Mołdawia - Albania: wyniki 1:1
  4. Czy Polska jedzie na Euro 2024?

Polska - Czechy i Mołdawia - Albaniawyniki na żywo tych dwóch spotkań są kluczowe. Oczywiście od kilku tygodni było wiadome, że najważniejsze jest spotkanie biało-czerwonych. Piłkarze prowadzeni przez Michała Probierza grając ostatnie spotkanie w eliminacjach zachowali szansę bezpośredniego awansu na mistrzostwa Europy bez konieczności grania baraży. Należało jednak wygrać z reprezentacją naszych południowych na mapie sąsiadów, a także liczyć na to, że nie będziemy mieć tyle samo punktów, co Mołdawia. Polska w bezpośrednich spotkaniach ma gorszy wynik, bo to Mołdawianie wygrali z nami 3:2. Dlatego też kluczowe są ich spotkania. Najpierw właśnie z Albanią, a później z Czechami.

Eliminacje Euro 2024: MECZE, TABELA, GRUPY. Kiedy i z kim gra Polska? [TERMINARZ]

Sławomir Peszko broni Roberta Lewandowskiego! "Nie chodzi o naszą przyjaźń"

Polska - Czechy: wyniki na żywo

Jaki jest wynik meczu Polska - Czechy 17.11.2023? Kto wygrał na PGE Stadionie Narodowym w Warszawie? Biało-czerwoni musieli wygrać to spotkanie, by mieć nadzieję na bezpośredni awans na Euro 2024. Niestety, to się nie udało. Po zaciętym spotkaniu mieliśmy remis 1:1.

• POLSKA 1:0 CZECHY [38. J. Piotrowski]
  • POLSKA 1:1 CZECHY [49' Soucek]

Polska - Czechy: jak wyglądał mecz?

W Warszawie Czesi też na początku zaatakowali i szybko mogli objąć prowadzenie. Już w drugiej minucie w dogodnej sytuacji znalazł się Michal Sadilek, ale strzelił niecelnie. Biało-czerwoni nie byli na początku groźni, czeski golkiper musiał jedynie interweniować po niezbyt mocnym strzale Nicoli Zalewskiego. W 26. minucie kolejną groźną akcję przeprowadzili rywale, ponownie lewą stroną. Tym razem strzał oddał David Doudera, ale Wojciech Szczęsny złapał piłkę. Niewiele wskazywało na to, że przed przerwą podopieczni Probierza zdobędą bramkę, jednak w 38. minucie kibice „oszaleli” z radości. Po akcji lewą stroną Zalewskiego i zamieszaniu podbramkowym piłkę do siatki skierował Piotrowski.

MECZE REPREZENTACJI POLSKI 2023 w piłkę nożną - kiedy i z kim gra Polska? [TERMINARZ]

To pierwszy gol 26-letniego pomocnika Łudogorca Razgrad w jego drugim występie w reprezentacji. Od tego momentu wyraźnie podbudowani piłkarze Probierza ruszyli do jeszcze odważniejszych ataków i defensywa gości kilka razy była w opałach. Drugą połowę biało-czerwoni mogli zacząć nieco spokojniej, lecz zaczęli... za spokojnie. W 49. minucie był bowiem już remis. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego do piłki dopadł Tomas Soucek i precyzyjnym strzałem pokonał Szczęsnego. Ta bramka podziałała mobilizująco na gości, którzy w kolejnych minutach dwukrotnie zagrozili bramce Szczęsnego (niecelne strzały). W odpowiedzi biało-czerwoni mieli w 78. minucie rzut wolny tuż sprzed pola karnego, ale strzał kapitana Roberta Lewandowskiego obronił Jindrich Stanek. Do końca tempo meczu było wysokie, akcje szybko przenosiły się z jednego na drugie pole karne. Nieco groźniejsi w swoich poczynaniach byli Czesi, lecz wynik już nie uległ zmianie.

To oznacza koniec szans bezpośredniego awansu dla Polski i konieczność gry w marcowych barażach. Piłkarzy Probierza, choć w piątek zagrali ambitnie i ofiarnie, pożegnały głośne gwizdy... Bezpośredni awans z tej grupy wywalczyła już Albania, a Czechom wystarczy w poniedziałek remis u siebie z Mołdawią.

Mołdawia - Albania: wyniki 1:1

Mołdawia urwała punkty Albanii. Pierwsi do bramki w 25-minucie trafili Albańczycy. Gola strzelił Cikalleshi z rzutu karnego. Mecz przebiegał pod dyktando piłkarzy z Tirany. Mieli 54 procent posiadania piłki, ale ostatecznie nie potrafili strzelić na 2:0. Niespodziewanie, bramkę na wyrównanie i na wagę jednego punktu dla Mołdawii zdobył Baboglo w 87. minucie spotkania.

Czy Polska jedzie na Euro 2024?

Polska potrzebowała zwycięstwa z Czechami, by liczyć się w walce o wyjście z grupy i bezpośredni awans na mistrzostwa Europy. Mamy remis, co oznacza, że piłkarze Michała Probierza zagrają w barażach. Półfinał zaplanowany jest na 21 marca, a finał 26 marca. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest mecz z Walią, Estonią, Ukrainą, Islandią lub Finlandią. Oto sytuacja w tabeli:

1. Albania: 12:4 - 7 meczów, 14 punktów
  2. Czechy: 9:6 - 7 meczów, 12 punktów
  3. Polska: 10:10 - 8 meczów, 11 punktów
  4. Mołdawia: 7:7 - 7 meczów, 10 punktów
  5. Wyspy Owcze: 2:13 - 7 meczów, 1 punkt