Mecz Polska - Szwecja: gdzie zagrają nasi piłkarze? Miasto i stadion

2021-06-23 14:17
Euro 2021
Autor: NIKLAS HALLE'N/AFP/East News

Mecz Polska - Szwecja to ostatni mecz Polaków w fazie grupowej na Euro 2020. Jeżeli uda się nam wygrać, zostaniemy w grze, jednak może to być także nasze ostatnie spotkanie w turnieju. Nasi reprezentanci zagrają jednak na znanym już dla nich stadionie. Zmierzyli się tam już z jednymi ze swoich rywali. O jakim mieście i stadionie mowa?

Mecz Polska - Szwecja to wydarzenie, które obejrzy wiele osób. Kibice zastanawiają się, czy Polakom uda się wyjść z grupy, a to zależy właśnie od tego spotkania. Aby tak się stało biało-czerwoni muszą pokonać Szwedów. Aktualnie Polska posiada jedynie jeden punkt, który zdobyła podczas meczu z Hiszpanią. Remis z byłymi mistrzami świata rozbudził nadzieje wśród polskich fanów footballu. Trudno jednak powiedzieć, że Polska jest zdecydowanym faworytem meczu, ponieważ Szwecja także zremisowała z La Furią Roja. Dodatkowo wygrali ze Słowacją, która pokonała Polskę 2:1. Nie ma jednak wątpliwości, że Polacy tłumnie zasiądą przed telewizorami, aby kibicować swoim. Nadal wiele osób ma nadzieję na powtórzenie sukcesu z Euro 2016, w którym biało-czerwoni dotarli aż do ćwierćfinału. Gdzie Polacy zagrają swój ostatni mecz grupowy?

EURO 2021 - tak brzmi oficjalny hymn, który zagrzeje piłkarzy do walki!

Mecz Polska - Szwecja. Miasto i stadion

Stadion Kriestowskij w Sankt Petersburgu w Rosji to miejsce, w którym Polacy zagrają swój trzeci mecz na Euro 2020. Jest to stosunkowo nowy obiekt. Jego budowa rozpoczęła się w 2007 roku i zakończyła w 2016. Była to arena Mundialu 2018, który odbywał się w Rosji. Odbył się tam jeden z półfinałów. Polacy zagrali już tam swój mecz ze Słowacją.

Mecz Polska - Szwecja: gdzie oglądać? [EURO 2020]

Mecz Polska - Szwecja odbędzie się w środę 21 czerwca 2021 roku, o godzinie 18:00. Transmisja spotkania będzie dostępna w telewizji na antenie TVP1 i TVP Sport oraz online na stronie tvpsport.pl. Wcześniej będzie można obejrzeć studio, w którym pojawią się eksperci.

Najnowsze